Активісти закликають підтримати під стінами суду бійців, яких звинувачують у дезертирстві

29 травня 22-х бійців 51-ої бригади, які змушені були відступити на територію Росії і не підписали з прокуратурою угоди про визнання вини, а відстоюють свою честь до кінця, будуть судити у Володимир-Волинському міському суді. І представники «Автомайдану України» запрошують усіх небайдужих волинян прийти цього дня о 10-ій годині на судове засідання або ж під стіни суду і підтримати наших героїв.
Нагадаємо, що 42 бійці 51-ї бригади, які захищали цілісність країни під кулями і «Градами», вибираючись із «котла» в районі Червонопартизанська, 25 липня перетнули кордон з Росією поблизу Ізвариного у Луганській області. Вони були змушені це зробити, щоб не потрапити під обстріл терористів. І після того, як у серпні минулого року солдатів повернули в Україну, їх доставили до військової частини А1978 і відправили у запорізький СІЗО зі звинуваченнями у дезертирстві. Відразу після виборів на них почали тиснути прокурори, щоб вони «визнали свою вину» і, як наслідок, – отримали «лише умовний» термін. Воїнів кинулися захищати батьки, журналісти, громадські активісти та правозахисники, вимагаючи чесного правосуддя. Делегація кілька діб поспіль провела у Генпрокуратурі, а батьки навіть оголошували голодування. Врешті-решт справа зрушила з місця: спочатку достукалися до тодішнього генпрокурора Віталія Яреми, а потім домоглися, щоб бійців відпустили.
За словами їхнього правозахисника Василя Нагорного, 18 березня Вищий спеціалізований суд з розгляду кримінальних та цивільних справ задовольнив клопотання захисту про зміну місця розгляду справи.
-У солдатів не було іншого виходу. Вони мусили або померти на тому териконі, або якось вибиратися з цього пекла, адже наказу відступати у них не було. Тому величезна подяка запорізьким колегам, волонтерам, “Автомайдану”, громадським активістам і всім тим, хто боровся за хлопців. Погано те, що прокуратура не відмовилася від обвинувачення і провадження все-таки будуть розглядатися вже у Володимирі, – каже Василь Олександрович. – Як їхній адвокат, я не можу зараз давати якісь коментарі з приводу закликів активістів «Автомайдану» прийти під стіни суду і підтримати наших героїв, щоб потім мене самого не звинуватили в тиску на суд. Та хочу сказати, що судове засідання – відкрите і прийти на нього може кожен бажаючий.
Підготувала Ксеня Лучко

Розділ новин: 

Коментарі