Адвокат консультує

На запитання читачів відповідає правозахисник Богдан Пилипюк.
«Планую продати земельну ділянку, яку мати хоче мені подарувати. Чи потрібно сплачувати податок 5%, якщо я буду володіти нею менше 3-ох років? Чи краще отримати її у спадок за заповітом, а вже потім продавати?» - цікавиться мешканець району Павло П.
-Відповідно до п.172.1 ст.172 Податкового кодексу України, дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі об’єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці), а також земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної ст.121 Земельного кодексу України, залежно від її призначення та за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки, не оподатковується.
Відповідно до п.172.2 ст.172 Податкового кодексу України, дохід, отриманий платником податку від продажу протягом звітного податкового року більш як одного з об’єктів нерухомості, зазначених у пункті 172.1 цієї статті, або від продажу об’єкта нерухомості, не зазначеного в пункті 172.1 цієї статті, підлягає оподаткуванню за ставкою, визначеною пунктом 167.2 статті 167 зазначеного кодексу.
Оскільки, відповідно до п.167.2 ст.167 Податкового кодексу України, ставка податку становить 5% бази оподаткування у випадках, прямо визначених цим розділом, у випадку володіння Вами земельною ділянкою менше трьох років ви зобов’язані будете сплатити податок.
Відповідно до абз.2 п.172.1 ст.172 ПКУ, умова щодо перебування такого майна у власності платника податку понад три роки не розповсюджується на майно, отримане таким платником у спадщину.
Отже, відповідно до норм законодавства, у Вашому випадку краще отримати земельну ділянку у спадок.

Розділ новин: 

Коментарі