Адвокат консультує

На запитання читачів відповідає правозахисник Богдан Пилипюк.
«Який порядок продажу земельних ділянок державної та комунальної власності громадянам та юридичним особам?» - цікавиться житель Володимира Анатолій С.
-Відповідно до ст. 128 Земельного кодексу України, продаж громадянам і юридичним особам земельних ділянок державної (крім тих, що підлягають приватизації) та комунальної власності провадиться місцевими держадміністраціями або органами місцевого самоврядування в межах їх повноважень. Громадяни та юридичні особи, зацікавлені у придбанні земельних ділянок у власність, подають заяву до відповідного органу виконавчої влади чи державного органу приватизації. У заяві зазначаються місце розташування земельної ділянки, її цільове призначення, розміри та площа, а також згода на укладення договору про оплату авансового внеску в рахунок оплати ціни земельної ділянки. До заяви додаються: а) документ, що посвідчує право користування земельною ділянкою (у разі його наявності), та документи, що посвідчують право власності на нерухоме майно (будівлі та споруди), розташоване на цій земельній ділянці (у разі наявності на земельній ділянці будівель, споруд); б) копія установчих документів для юридичної особи, а для громадянина - копія документа, що посвідчує особу. Орган державної влади у місячний строк розглядає заяву і приймає рішення про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (якщо такий проект відсутній) та/або про проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки (крім земельних ділянок площею понад 50 га для розміщення відкритих спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд) чи про відмову в продажу із зазначенням обґрунтованих причин. Підставою для відмови є: неподання документів, необхідних для прийняття рішення, виявлення недостовірних відомостей у документах; якщо щодо суб’єкта підприємницької діяльності порушена справа про банкрутство або припинення його діяльності; встановлена цим Кодексом заборона на передачу земельної ділянки у приватну власність; відмова від укладення договору про оплату авансового внеску в рахунок оплати ціни земельної ділянки. Рішення органу влади про продаж земельної ділянки є підставою для укладання договору купівлі-продажу земельної ділянки. Документ про оплату або про сплату першого платежу (у разі продажу земельної ділянки з розстроченням платежу) є підставою для видачі державного акта на право власності на земельну ділянку та її державної реєстрації. Ціна ділянки визначається за експертною грошовою оцінкою.

Розділ новин: 

Коментарі