Адвокат консультує

На запитання читачів відповідає правозахисник Богдан Пилипюк.
«Які можуть бути підстави для позбавлення батьківських прав?» - цікавиться мешканка Володимира Надія С.
-Відповідно до ст.164 Сімейного кодексу України, підстави для позбавлення батьківських прав наступні:
1.Мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона/він:
1)не забрали дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров’я без поважної причини і протягом шести місяців не виявляли щодо неї батьківського піклування;
2)ухиляються від виконання своїх обов’язків з виховання дитини;
3)жорстоко поводяться з дитиною;
4)є хронічними алкоголіками або наркоманами;
5)вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини, примушують її до жебракування та бродяжництва;
6)засуджені за вчинення умисного кримінального правопорушення щодо дитини.
2.Мати/батько можуть бути позбавлені батьківських прав з підстав, встановлених пунктами 2, 4 і 5 ч.1 зазначеної статті, лише у разі досягнення ними повноліття.
3.Мати/батько можуть бути позбавлені батьківських прав щодо усіх своїх дітей або когось із них.
4.Під час ухвалення рішення про позбавлення батьківських прав суд бере до уваги інформацію про здійснення соціального супроводу сім’ї (особи) у разі здійснення такого супроводу.
5.Якщо суд при розгляді справи про позбавлення батьківських прав виявить у діях батьків або одного з них ознаки кримінального правопорушення, він письмово повідомляє про це орган досудового розслідування, який в порядку, передбаченому КпкУ, розпочинає досудове розслідування.
6.Рішення суду про позбавлення батьківських прав після набрання ним законної сили суд надсилає органу ДРАЦС за місцем реєстрації народження дитини.
Право на звернення до суду з позовом про позбавлення батьківських прав мають один з батьків, опікун, піклувальник, особа, в сім’ї якої проживає дитина, заклад охорони здоров’я, навчальний або інший дитячий заклад, в якому вона перебуває, орган опіки та піклування, прокурор, а також сама дитина, яка досягла чотирнадцяти років.

Розділ новин: 

Коментарі