Адвокат консультує

На запитання читачів відповідає правозахисник Богдан Пилипюк.
«Чи можливе звільнення від кримінальної відповідальності за станом здоров’я?» - цікавиться мешканець Володимира Сергій П.
-Відповідно до ст.84 КК України, звільняється від покарання особа, яка під час його відбування захворіла на психічну хворобу, що позбавляє її можливості усвідомлювати свої дії (бездіяльність) або керувати ними (до такої особи можуть застосовуватися примусові заходи медичного характеру відповідно до ст.92-95 Кодексу); особа, яка після вчинення злочину або постановлення вироку захворіла на іншу тяжку хворобу, що перешкоджає відбуванню покарання, може бути звільнена від покарання або від подальшого його відбування (при вирішенні цього питання суд враховує тяжкість вчиненого злочину, характер захворювання, особу засудженого та інші обставини справи); військовослужбовці, засуджені до службового обмеження, арешту або тримання в дисциплінарному батальйоні, в разі визнання їх не придатними до військової служби за станом здоров’я звільняються від покарання. У разі одужання осіб, зазначених у частинах 1 і 2 статті, вони повинні бути направлені для відбування покарання, якщо не закінчилися строки давності, передбачені ст. 49 або 80 Кодексу, або відсутні інші підстави для звільнення від покарання. При цьому час, протягом якого до осіб застосовувалися примусові заходи медичного характеру, зараховується в строк покарання за правилами, передбаченими в ч.5 ст.72 Кодексу, а один день позбавлення волі дорівнює одному дню застосування примусових заходів медичного характеру.
Ст. 84 передбачає три самостійні види звільнення особи від покарання за хворобою, які визначаються характером захворювання та особливостями суб’єкта, до якого застосовуються (детальніше можна дізнатися, ознайомившись із повним змістом зазначеної статті).

Розділ новин: 

Коментарі