Адвокат консультує

На запитання читачів відповідає правозахисник Богдан Пилипюк.
«Який порядок звернення громадян України до організацій не залежно від форм власності?» - запитує Костянтин В.
-Відповідно до ч.1 ст.1 Закону України «Про звернення громадян» громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, місцевого самоврядування, об’єднань громадян, підприємств, установ, організацій не залежно від форм власності, засобів масової інформації, посадових осіб відповідно до їхніх функціональних обов’язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їхньої статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення.
Відповідно до ст.3 вищезазначеного Закону під зверненнями громадян слід розуміти викладені в письмовій або усній формі пропозиції, зауваження, заяви, клопотання і скарги. У зверненні має бути зазначено:
•прізвище, ім’я, по батькові особи, яка подає звернення;
•місце проживання громадянина;
•викладено суть питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.
Письмове звернення повинно бути підписано заявником із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну поштову адресу, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.
Письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором, а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.
Звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, – невідкладно, але не пізніше п’ятнадцяти днів від дня їх отримання. Якщо в місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо, керівник відповідного органу, підприємства, установи, організації або його заступник встановлюють необхідний термін для його розгляду, про що повідомляється особі, яка подала звернення. При цьому загальний термін вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати сорока п’яти днів.
Керівники та інші посадові особи органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій не залежно від форм власності, об’єднань громадян зобов’язані проводити особистий прийом громадян.
Вітаю всіх читачів нашої газети та жителів міста з Новим роком і Різдвом Христовим. Нехай Господь береже кожну родину, новонароджений Ісус принесе в кожну домівку радість. Нехай прекрасні зимові свята принесуть мир, спокій і злагоду, впевненість у майбутньому. Зичу вам міцного здоров’я, успіхів, родинного щастя, достатку і благополуччя. Бажаю гарного настрою і любові. Нехай у вашому житті панує удача та Божа поміч завжди з вами буде.

Розділ новин: 

Коментарі