Адвокат консультує

На запитання читачів відповідає правозахисник Богдан Пилипюк
«За рішенням суду були присуджені аліменти, але вони не стягуються. Я зверталася до виконавчої служби з питанням, коли будуть стягнуті аліменти. На своє неодноразове звернення я не отримала конкретної відповіді. Підкажіть, що робити, куди скаржитися?» - цікавиться Олена З.
Що робити тим, кому не платять аліменти? Відповідно до частини 3 ст.74 Закону України «Про виконавче провадження» рішення, дії або бездіяльність державного виконавця також можуть бути оскаржені стягувачем та іншими учасниками виконавчого провадження до начальника відділу, якому безпосередньо підпорядкований державний виконавець. Рішення, дії та бездіяльність начальника відділу, якому безпосередньо підпорядкований державний виконавець, можуть бути оскаржені до керівника органу державної виконавчої служби вищого рівня.
Відповідно до частини 4 та частини 5 ст.74 вищезазначеного Закону, скарга у виконавчому провадженні подається виключно у письмовій формі та має містити: найменування органу державної виконавчої служби, до якого вона подається; прізвище, ім’я та по батькові стягувача та боржника, їхні місця проживання чи перебування (для фізичних осіб) або місцезнаходження (для юридичних осіб), а також найменування (прізвище, ім’я та по батькові) представника сторони виконавчого провадження, якщо скарга подається представником; реквізити виконавчого документа: вид документа, найменування органу, що його видав, день видачі та номер документа, його резолютивна частина; зміст оскаржуваних рішень, дій чи бездіяльності та посилання на порушену норму закону; викладення обставин, якими скаржник обґрунтовує свої вимоги; підпис скаржника або його представника із зазначенням дня подання скарги.
Рішення та дії виконавця, посадових осіб органів державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені протягом 10 робочих днів з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи законних інтересів. Рішення виконавця про відкладення проведення виконавчих дій може бути оскаржене протягом трьох робочих днів з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи законних інтересів.
Згідно з вищевказаним, Ви маєте право оскаржити бездіяльність державного виконавця до начальника відділу державної виконавчої служби України.
Окрім цього, є кримінальна відповідальність, відповідно до статті 164 Кримінального кодексу України, за ухилення від сплати аліментів на утримання дітей:
1.Злісне ухилення від сплати встановлених рішенням суду коштів на утримання дітей, а також злісне ухилення батьків від утримання неповнолітніх або непрацездатних дітей, що перебувають на їхньому утриманні, карається громадськими роботами на строк від 80 до 120 годин або арештом до трьох місяців, або обмеженням волі до двох років.
2.Те саме діяння, вчинене особою, раніше судимою за злочин, передбачений цією статтею, карається громадськими роботами на строк від 120 до 240 годин або арештом від 3 до 6 місяців, або обмеженням волі від 2 до 3 років. Під злісним ухиленням від сплати коштів на утримання дітей або на утримання непрацездатних батьків слід розуміти будь-які діяння боржника, спрямовані на невиконання рішення суду (приховування доходів, зміну місця проживання чи місця роботи без повідомлення державного виконавця, приватного виконавця тощо), які призвели до виникнення заборгованості із сплати таких коштів у розмірі, що сукупно складають суму виплат за три місяці відповідних платежів. Тому раджу батькам не ухилятися від сплати аліментів, адже діти - це наше майбутнє.

Розділ новин: 

Коментарі