Адвокат консультує

На запитання читачів відповідає правозахисник Богдан Пилипюк
«Якщо відносно особи ведеться слідство, чи можуть її відсторонити від роботи?» - цікавиться жителька міста Марія С.
-Відповідно до ст.46 Кодексу законів про працю України, відсторонення працівників від роботи власником або уповноваженим ним органом допускається у разі появи на роботі в нетверезому стані, у стані наркотичного або токсичного сп’яніння; відмови або ухилення від обов’язкових медичних оглядів, навчання, інструктажу і перевірки знань з охорони праці та протипожежної охорони; в інших випадках, передбачених законодавством. Враховуючи вищевикладене, лише те, що відносно особи ведеться слідство, не є підставою для її відсторонення від роботи. Кримінально-процесуальний кодекс України дозволяє відсторонення особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину середньої тяжкості, тяжкого чи особливо тяжкого злочину, однак лише за ухвалою слідчого судді.
Відсторонити особу від посади у зв`язку з тим, що відносно неї ведеться слідство, можуть лише за умови, якщо такий захід необхідний для припинення кримінального правопорушення, припинення або запобігання протиправній поведінці підозрюваного чи обвинуваченого, який, перебуваючи на посаді, може знищити чи підробити речі та документи, які мають значення для досудового розслідування, незаконними засобами впливати на свідків та інших учасників кримінального провадження.

Розділ новин: 

Коментарі