Адвокат консультує

На запитання читачів відповідає правозахисник Богдан Пилипюк.
«Маю будинок у приватній власності за кордоном. Чи можу оформити заповіт в Україні, адже я є громадянином України?» - цікавиться мешканець Володимира Павло П.
-Для країн, які є учасниками Конвенції про запровадження системи реєстрації заповітів (Бельгія, Іспанія, Італія Кіпр, Литва, Люксембург, Нідерланди, Португалія, Туреччина, Україна, Франція, Естонія), реєстрація посвідченого в Україні заповіту здійснюється на підставі п.11 Порядку державної реєстрації заповітів і спадкових договорів у Спадковому реєстрі, затвердженому Постановою КМУ №491 від 11 травня 2011 року. А також згідно із ст.72 ЗУ «Про міжнародне приватне право». Здатність особи на складання і скасування заповіту, а також форма заповіту і акта його скасування визначаються правом держави, у якій спадкодавець мав постійне місце проживання на момент складання акта або на момент смерті. Заповіт або акт його скасування не можуть бути визнані недійсними внаслідок недодержання форми, якщо остання відповідає вимогам права місця складання заповіту, або права громадянства, або права звичайного місця перебування спадкодавця у момент складання акта чи в момент смерті, а також права держави, у якій знаходиться нерухоме майно, Враховуючи вищевикладене, Ви маєте право зареєструвати заповіт в Україні.

Розділ новин: 

Коментарі