Адвокат консультує

На запитання читачів відповідає правозахисник Богдан Пилипюк.
«В який суд оскаржити рішення Пенсійного фонду, та в які терміни суд розглядає позов до Пенсійного фонду?» - запитує Ольга Б.
-Відповідно до п.4 ч.1 ст.18 Кодексу адміністративного судочинства України, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб із суб’єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Згідно з ч.1 ст.122 даного Кодексу, адміністративна справа має бути розглянута і вирішена протягом розумного строку, але не більше місяця з дня відкриття провадження у справі, якщо інше не встановлено цим Кодексом. Справи щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби розглядаються та вирішуються протягом розумного строку, але не більше двадцяти днів з дня відкриття провадження у справі.
Враховуючи вищевикладене, оскарження рішень Пенсійного фонду України відноситься до адміністративної юрисдикції, тому адміністративний позов Вам необхідно подавати в суд, якому підпорядковується ваше місто. Розгляд справ даної категорії триває протягом розумного строку, але не більше одного місяця з дня відкриття провадження у справі.

Розділ новин: 

Коментарі