Адвокат консультує

На запитання читачів відповідає правозахисник Богдан Пилипюк.
«Хочу їхати за кордон на роботу на автомобілі з українськими номерами. Які документи на автомобіль мені потрібні, щоб перебувати в Чехії 6 місяців за робочою візою?» – запитує мешканець міста Іван Сахно.
-Питання, яке Вас цікавить, в Україні регулюється Конвенцією про дорожній рух та Порядком державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів, затвердженого Постановою Кабінету міністрів України №1388 від 07.09.1998р. Згідно п. 50 Положення, до поїздки за кордон допускаються транспортні засоби, на які видані реєстраційні документи відповідно до Конвенції про дорожній рух та номерні знаки, серіям яких присвоєні літери латинського алфавіту. Відповідно до глави III ч. 1 Конвенції, під час поїздки за кордон на автомобіль повинна бути вся необхідна реєстраційна документація, в яку входять свідоцтво про реєстрацію; розпізнавальний знак автомобіля; посвідчення водія; страхування «Зелена карта»; документи для окремих випадків. Відтак, Порядок та Конвенція передбачає документи, які необхідно мати при перетині кордону. Однак, даний перелік не є вичерпний та передбачає надання додаткових документів, тому додатково раджу звернутись за роз’ясненнями до прикордонних органів або до консульської установи Чехії.
«Маю бажання відкласти деякі заощадження на депозитний рахунок. Чи вплине це якось на субсидію, якою користуюся?» - цікавиться мешканка району Надія Лесик.
- У Постанові КМУ «Про спрощений порядок надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» від 21.10.1995 р. №848 абз. 2 п.8 зазначено, що до сукупного доходу, який є підставою для призначення субсидії, не враховуються доходи від розміщення депозитів.

Розділ новин: 

Коментарі