Адвокат консультує

На сторінках газети «Місто вечірнє» поновлюється рубрика «Адвокат консультує». На запитання читачів відповідає правозахисник Богдан Пилипюк.
-Працюю викладачем у коледжі. Разом з тим є головою первинної організації профспілки коледжу. Чи підлягаю я під е-декларування? – цікавиться жителька Володимира-Волинського.
Богдан Пилипюк: «Суб’єкти е-декларування визначені у ЗУ «Про запобігання корупції». Якщо Ваша посада пов’язана з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських обов’язків або Ви спеціально уповноважені на виконання таких обов’язків поза посадовими обов’язками, то Ви також повинні подавати е-декларацію. Однак, відповідно до Закону України «Про Вищу раду правосуддя» від 21.12.2016р. №1798-VІІІ)ст. 45, доповненого новою частиною п’ятою, передбачається, що дія розд. VII цього Закону (відносно подання е-декларацій) не поширюється на посадових осіб закладів, установ та організацій а саме: не заповнюють е-декларації усі посадові особи державних та комунальних закладів освіти (ДНЗ, ЗНЗ, ПТНЗ, позашкільна освіта)».
-У декретну відпустку пішла 18 березня 2017 року. Працювала офіційно, але будь-яких грошових виплат досі не отримала. За який термін їх мають виплачувати? - запитує мешканка району Тетяна Луцюк.
Богдан Пилипюк: «Законодавчо строк виплати даного виду допомоги не визначено. Згідно із ст.8 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми», допомога у зв’язку з вагітністю та пологами призначається, якщо звернення за нею надійшло не пізніше шести місяців з дня закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, і виплачується жінкам за весь період відпустки, тривалість якої становить 70 календарних днів до пологів і 56 (у разі ускладнених пологів або народження двох чи більше дітей – 70) календарних днів після пологів. У вищевикладеному йдеться, що даний вид допомоги 100% повинні виплатити до завершення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами».
Богдан Пилипюк народився 21 вересня 1989 року у Володимирі-Волинському. Навчався у ЗОШ №5 і водночас закінчив музичну школу по класу акордеона.
Отримавши атестат зрілості, вступив на заочне відділення юридичного факультету Східноєвропейського національного університету (м.Луцьк). Будучи студентом, чотири з половиною роки працював юрисконсультом Володимир-Волинського ТМО та за сумісництвом обіймав посаду директора медико-технічного коледжу, що на той час функціонував у місті.
По закінченні університету впродовж двох років Богдан Пилипюк працював помічником адвоката, а з 23 вересня 2015 року, отримавши свідоцтво на право зайняття адвокатською практикою та наслідуючи свого батька – відомого у місті, області та в Україні правозахисника, нині покійного Григорія Пилипюка, приступив до приватної практики. Відтоді робота для Богдана Григоровича стала основним захопленням у житті.
Неодружений, дітей не має.

Розділ новин: 

Коментарі