Аби зберегти показники у суді над волинським бійцем, прокурор змінив обвинувачення

Нагадаємо, що Максима Силюка звинувачують у самовільному залишенні військової частини у Володимирі-Волинському у період з 7-го вересня по 24-те грудня 2014 року та з 5-го січня по 31 січня 2015 року. Хоча в той час 51-шу бригаду розформовували і на її базі створювали нову 14-ту. В частині був хаос, дехто з бійців перебував там на постійній основі, а дехто, як Максим Силюк, регулярно приїздив відмічатися. Долею більшості мобілізованих бійців командири не цікавилися, бо мали інші справи. Але зацікавилася військова прокуратура, котра висунула проти Максима Силюка обвинувачення за частинами другою та третьою 407 статті кримінального кодексу «Самовільне залишення військової частини». Володимир-Волинський суд закрив кримінальне провадження, проте військова прокуратура в апеляційному суді домоглася повторного перегляду справи.
І ось на 15-му засіданні, яке відбулося 18 лютого, заслухали командира 14-ї бригади Олександра Жакуна. Він давав свідчення в режимі відео конференції з Красноармійського суду Донецької області. Командир бригади не впізнав Максима Силюка і не пригадав, як дозволив йому залишити військову частину у зв’язку із сімейними обставинами. Хоча, за твердженням хлопця та його мами, вони приходили 19 січня 2015 року до комбрига і пояснювали ті складні обставини, в яких опинилися. Мамі потрібна була госпіталізація, а доглядати хвору бабусю не було кому. Втім, коли мама Максима попросила комбрига поглянути на неї і все ж спробувати пригадати їх, той завагався і відповів, що, можливо, й були Силюки у нього на прийомі, але у той час до нього приходило дуже багато військовослужбовців та членів їхніх родин.
Схоже, що така відповідь комбрига цілком задовольнила військового прокурора Олександра Балакунця, і він попросив у суду перерви для перекваліфікації справи. 19 лютого у суді військовий прокурор змінив обвинувачення у справі, виключивши з неї частину другу статті 407 кримінального кодексу.
За словами адвоката Василя Нагорного, який захищає Максима, ще на першому засіданні суду було зрозуміло, що частина друга статті 407 кримінального кодексу є зайвою кваліфікацією. «Для чого ми проводили 15 засідань, абсолютно не зрозуміло. Таким чином прокурору вдалося уникнути виправдувального вироку і відповідно йому вдасться отримати премії за показники. Для чого було витрачати державні кошти на 15 засідань з даного приводу і навіщо було викликати таку кількість свідків, робити конференц-зв’язок, якщо Максим фактично не заперечував своїх певних дій за частиною третьою 407 статті, то це залишається загадкою. Зміна обвинувачення положення підсудного фактично не міняє», - прокоментував судове засідання Василь Нагорний.
Ярослава Вознюк,м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі