21 листопада – собор Архістратига Михаїла та інших небесних сил безплотних

У цей день відзначається головне свято, яке встановлене на честь святих ангелів та присвячене святому Архістратигу Михаїлу, начальнику воїнства небесного. За стародавніми переказами, сатана, колись світліший од усіх духів небесних і тому названий Люцифером, впав у самолюбство, гордість і злобу та спокусив багато інших духів. Архангел Михаїл зібрав військо благочестивих ангелів й оголосив дияволу війну. І спинений був змій великий, що зветься дияволом, і скинутий він був додолу, а з ним – і його ангели. Як свідчить Святе Письмо, ангели стежать за кожною людиною. У Псалмі 90 говориться: «Тебе зло не спіткає, і до намету твого удар не наблизиться, бо Своїм ангелам Він наказав про тебе, щоб тебе пильнували на всіх шляхах твоїх, – на руках вони понесуть тебе, щоб не вдарив об камінь своєї ноги». І сам Ісус Христос сказав до смиренних віруючих: «Стережіться, щоб ви не погордували ані одним із малих цих: кажу, бо Я вам, що їхні ангели повсякчас бачать у небі обличчя Мого Отця, що на небі».
Святий Діонісій, учень апостола Павла, стверджує, що всі ангели поділяються на три ієрархії, а кожна ієрархія у свою чергу – на три чини. У першій, найвищій, ієрархії стоять чини, найближчі до Пресвятої Трійці: серафими, херувими та престоли. Серафими – ангели вогнеподібні – оточують вогняний Престол Божий і оспівують славу Господню день і ніч, як це було відкрито святому пророкові Ісаї у видінні. Вони палають любов’ю до Бога і ту любов запалюють у серцях людей. Херувими сяють світлом і знанням Бога та розумінням таємниць Божих і просвітлюють людей. Престоли служать правосуддю Божому і силу того правосуддя надають земним престолом, тобто царям і владикам землі.
Друга ієрархія теж має три чини: володарі, ангели Сили й ангели Влади. Ангели Володарі «володарюють» над нижчими чинами любов’ю, охоче і радісно служачи Господові. Вони надають сили земній владі та зміцнюють віру тих людей, які борються з лихими пристрастями й бажаннями. Ангели Сили сповнені Божественної міцності, з волі Господа творять великі чудеса во славу Божу, вони надають чудотворної сили святим угодникам і допомагають кожній людині терпіти скорботи й хвороби. Ангели Влади мають особливу перевагу над злими духами: вони відганяють силу ворожу, що намагається спокушати святих подвижників, і допомагають людям у боротьбі зі злими духами.
Нижчий ступінь небесної ієрархії також має три чини: начальства, архангели і ангели. Ангели начальства стоять над нижчими ангелами. Їм Господь доручає керувати державами, царствами й містами. Вони поставляють на світі начальників і допомагають їм виконувати свої обов’язки на благо ближніх і на славу Богу. Архангели – то великі благовісники, що сповіщають людям таємниці Божі. Наприклад, Архангел Гавриїл сповістив Діві Марії про народження у Неї Христа Спасителя. Найнижчий чин – це просто ангели, вони наближені до людей. Між ними є так звані ангели-охоронці. Такий ангел дається кожному християнинові при святому хрещенні. Він оберігає його від усякого зла і навчає правдивого християнського життя й вічного спасіння. Отже, ми повинні дбати про те, щоб ангел-охоронець завжди був біля нас і не залишав нас. А для цього мусимо частіше звертатись до нього з молитвою і жити так, щоб не ображати його своїми негідними вчинками і поганими словами, бо в іншому разі він, як істота свята й безгрішна, покине нас, а натомість може підступити до нас ворог або лукавий спокусник.
Храм на честь святого Архистратига Михаїла збудований шість років тому в селі Руснів, Володимир-Волинського району. 21 листопада там відзначатиметься престольне свято. На святкове богослужіння запрошуємо жителів та гостей села.
Отець Василь Мавдрик, настоятель храму святого Архістратига Михаїла УПЦ КП села Руснів

Розділ новин: 

Коментарі