15 рослин, які слід мати в оселі, щоб дихати чистим повітрям

Учені з’ясували, що в повітрі приміщень постійно знаходяться частинки п’яти найбільш шкідливих летючих органічних сполук: трихлоретилену (міститься в засобах для чищення килимів і тканин, хлорованій воді, картриджах для принтерів, лакофарбовій продукції; сильний канцероген, викликає подразнення очей і шкіри, вражає печінку і нирки, викликає психомоторне збудження); бензолу (в тютюновому димі, миючих засобах, в тому числі і в милі, лакофарбовій продукції, виробах з гуми; канцероген, який здатний провокувати лейкемію, накопичується в жировій тканині, викликає збудження, подібне алкогольному, задуху і судоми, знижує артеріальний тиск); аміаку (в комп’ютерній техніці, тютюновому димі, засобах побутової хімії; викликає сухість і першіння в горлі, кашель, провокує болі в грудях, набряк гортані і легенів); формальдегіду (в меблях з ДСП, ДВП, килимах, оббивках, тютюновому димі, пластиковому посуді, побутовому газі; викликає алергічні реакції, подразнення слизової оболонки, астму, шкірні захворювання); ксилолу (на його основі виробляють багато пластмас, лакофарбову продукцію, клеї, він є у виробах зі шкіри та тютюновому димі; викликає подразнення шкіри, дихальних шляхів і слизової оболонки ока). Тому фахівці рекомендують постійно мати в домі рослини, які не лише прикрасять будинок, а й 24 години на добу будуть віддано та безперебійно працювати над очищенням повітря в кімнатах, нейтралізуючи до 85-ти відсотків забруднень. Зокрема це:
Антуріум Андре («лілія фламінго»): чудово зволожує повітря і насичує його очищеною водяною парою, активно засвоює ксилен і толуол та переробляє їх у нешкідливі для людини сполуки.
Гербера Джемсона – яскрава квітуча рослина ефективно видаляє з повітря трихлоретилен, формальдегід і бензол. Любить тепло і сонце.
Сциндапсус («золотий лотос»): величезна тіньовитривалість, ефективно очищає повітря від формальдегіду і бензолу. Отруйна рослина, яку варто тримати подалі від дітей і тварин.
Аглаонема (китайське вічнозелене дерево) – кімнатна рослина, яка росте в умовах низької освітленості та любить вологе повітря. Ефективно очищає повітря від толуолу і бензолу. Сік і ягоди аглаонеми отруйні.
Хлорофітум («павучок») – активно бореться з бензолом, формальдегідом, окисом вуглецю та ксилолом. Ще один привід придбати цю рослину – безпека для дітей і тварин.
Плющ в’юнкий – чудовий вибір для кімнат з невеликою освітленістю. Ефективно видаляє трихлоретилен, формальдегід, бензол, окис вуглецю. Рекомендується для видалення таких алергенів, як цвіль.
Азалія – прекрасна квітуча квітка, яка ефективно бореться з формальдегідом, що виділяється з фанери, меблів, килимових покриттів. Досить довго цвіте, але вимагає уважного догляду.
Сансевієрія («тещин язик») – дуже витривала рослина, бореться з такими забруднювачами, як формальдегід, бензол, трихлоретилен, у нічний час поглинає вуглекислий газ і виділяє кисень. Драцена облямована: найкраще підходить для видалення ксилолу, трихлоретилену і формальдегіду, росте повільно, але виростає у високу рослину. Краще розміщувати в кімнаті з високими стелями і помірним сонячним світлом.
Філодендрон – «робоча конячка» з очищення повітря від формальдегіду та інших токсичних сполук. Непримхлива рослина, прекрасно себе почуває у приміщеннях з низькою освітленістю. Не рекомендовано тим, у кого є діти і тварини.
Нефролепіс («бостонська папороть») – зволожує і очищає повітря від випарів формальдегіду, чадного газу та ксилолу. Любить регулярний полив і тінь.
Спатифілум («лілія миру») – королева з очищення повітря від формальдегіду, бензолу і трихлоретилену, ефективно бореться з толуолом і ксилолом. Для максимальної ефективності рекомендується регулярно видаляти з її листя пил.
Бамбукова пальма: найкраще підходить для фільтрації трихлоретилену, бензолу, і формальдегіду. Її краще розмістити поруч з меблями, які покриті лакофарбовим покриттям і випаровують шкідливі сполуки.
Шефлера – очищає повітря від сполук формальдегіду, толуолу і бензолу. В деяких країнах цю рослину називають деревом-парасолькою, бо листя, як спиці парасольки, виходить з однієї точки

Розділ новин: 

Коментарі