14-ій бригаді передали несправну техніку

Аліна Джарига, м.Володимир-Волинський
Декілька діб чекали бійці новоствореної 14-ої окремої механізованої бригади на аеродромі під Житомиром техніку, яку пообіцяв командирам військових з’єднань Президент напередодні різдвяних свят. Чекали разом з ними обіцяну техніку і побратими з передової – бійці 43-го, 93-го, 95-го військових підрозділів.
Хлопці запевняють, що не страшні їм були ні морози, ні хуртовини, адже їхні серця зігрівала думка про нове бойове спорядження, що є таким необхідним на східних рубежах Батьківщини в ході антитерористичної операції. Однак те, що побачили хлопці та командири, їх надзвичайно вразило. Замість добре відремонтованих танків та БМП, військовослужбовців 14-ої бригади нагородили справжнісіньким «ломаччям». Саме таке слово для президентського дарунка підібрали бійці з міста Володимира-Волинського, які побували під Житомиром.
-Попри численні жертви наших побратимів на передовій, в Україні нічого не змінюється. Нас і далі продовжують годувати порожніми обіцянками та брехнею. Навіть з таких простих (проте обов’язкових під час воєнних дій) речей, як забезпечення війська необхідною технікою, наш Президент робить показуху. Хочеться вірити, що кошти, перераховані на військо, колись таки будуть використані за призначенням. Але, як показує сьогодення, до цього ще далеко, яскравим підтвердженням чого стала подарована Збройним силам техніка, - обурено висловився військовий 14-ої ОМБр Віктор Іванов (ім’я та прізвище бійця змінено з його ініціативи).
За словами військових, важко повірити, що бойове спорядження, яке дісталося нашій бригаді, проходило глибоку модернізацію та переоснащення на вітчизняних підприємствах у Житомирі, Львові, Запоріжжі та Харкові, як казав Петро Порошенко (хіба що тільки легкий косметичний ремонт, бо фарба і та злазила від дотику).
-Деякі танки та БМП взагалі не заводилися, в багатьох машинах витікало масло та пальне. Тому яка може бути мова про переоснащення, коли у переддень приїзду на аеродром Президента України, в морозну та сніжну погоду ми прикручували дротами до танків дула, щоб вони гарно виглядали на картинці? Зважаючи на ці факти, в багатьох бійців навіть закралася думка, що це та ж сама бронетехніка, яку ми не забрали зі сходу під час ротації на початку осені. В такому випадку сказати те, що українське військо на сьогоднішній день повністю відновило свою боєздатність, гірше, ніж просто змовчати, - реальну картину подій постарався розкрити читачам газети «Місто вечірнє» Віктор Іванов.
Військові не заперечують, що не все бойове спорядження було настільки «вбитим», як те, що дали нашим солдатам. Окремим підрозділам пощастило більше, бо на озброєння їм виділили більш-менш справні машини піхоти та десанту, артилерійські самохідні установки, спеціальну стрілецьку зброю для підрозділів спецрозвідки. Зокрема, бійці 93-ої бригади отримали кілька самохідних мінометів «Піон».
***
Прокоментувати ситуацію стосовно несправної бронетехніки в одній із Інтернет-мереж взявся радник Президента України Юрій Бірюков. Він підтвердив, що бойове оснащення, передане українській армії від Петра Порошенка, справді було не зовсім готовим до використання в умовах війни. Стверджуючи, що танки, які перебували на Львівському ремонтному заводі, просто не встигли оснастити раціями, радник Президента заявив: усі технічні несправності були виявлені тільки під час пробних маневрів. Тож після офіційних заходів за участі глави держави техніку знову відвезли на ремонтний завод. За його словами, Петра Порошенка не попередили про те, що військову техніку, яку він урочисто передавав бійцям, потрібно було ще доукомплектувати і тільки після цього відправляти у зону АТО.
Як з’ясувалося, після інциденту генерала, який організував передачу несправної техніки Збройним силам України, відправили у відставку.

Розділ новин: 

Коментарі