13-річний Андрій Нестерук потребує пересадки кісткового мозку, і допомогти йому може кожен із нас

Уже від народження хлопчика з села Погулянка Любешівського району спіткала біда: лікарі виявили в нього вроджену ваду слуху, через що він позбавлений можливості чути звуки навколишнього світу. А тепер до цього додалася ще одна тяжка недуга: мієлодиспластичний синдром ефрактерна цитопенія з мультилінійною дисплазією. Зібрати таку астрономічну суму у 65 тис. доларів самостійно для мами Андрійка, яка сама, будучи онкохворою, виховує двох діток і вже перенесла чотири операції та сімнадцять сеансів хіміотерапії, просто не реально. Надіятися на допомогу держави теж марно. Тому без допомоги добрих і милосердних людей рідним Андрія не обійтися.
До збору коштів уже долучилися учні і вчителі Володимир-Волинської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату, організувавши фіто-кафе “Калина” і зібравши більше 1000 гривень.
l»у Стамбулі, де зробити пересадку кісткового мозку медики погодилися орієнтовно за 65 тисяч доларів. Крім того їх запевнили, що авіапереліт та харчування будуть безкоштовними. 42 тисячі доларів уже зібрано, залишилося зібрати ще 23 тисячі. На даний час Андрій проходить передопераційний курс лікування в турецькій клініці. Як повідомила Мар’яна, в понеділок у брата взяли на перевірку кров і виявили надто низьку кількість тромбоцитів, тому хлопцеві зробили переливання тромбоконцентрату. Далі на нього чекає пункція. А його мама і сестра щиро дякують усім рідним, друзям, знайомим і незнайомим людям в Італії, Португалії за підтримку у зборі коштів на лікування Андрія, бажають їм божого благословення, міцного здоров’я і уклінно просять допомогти їм вилікувати сина та брата.
- Аби підтримати цього хлопця, якого вважаємо своїм другом, 11 жовтня ми разом зі своїми четвертокласниками організували в себе в класі фіто-кафе «Калина», запросивши у гості вчителів, працівників школи та учнів інших класів, - розповідає Ольга Василівна. - Діти самостійно підготували меню, оформили клас гербарієм із різноманітних трав і квітів, із задоволенням вивчали назви рослин, їхню лікувальну дію, вірші і фрази. До чаю, якого у нас було аж вісім видів, спекли домашнє печиво, підготували гостям невеликі сюрпризи у вигляді віршів, загадок та прикрашених калиною запрошень, печиво із побажаннями, листівки кожному гостю, доповнивши все це відеовиступом класу та піснями у жестовому виконанні. Всі дуже хвилювалися, адже це була не просто гра в кафе, а благодійна акція, під час якої кожен із запрошених гостей, за бажанням, зміг долучитися до збору коштів на лікування Андрію Нестеруку. Хлопчики–офіціанти Стас Оксенюк, Любомир Гітюк та Петро Яцишин і «адміністратор» кафе дуже старались і раділи кожному гостю, запрошували, пригощали, а гості клали у скриньку гроші, які були перераховані на картку мами Андрія. Я ж переслала Андрійкові в лікарню відео з нашого кафе, і він дуже радів та активно реагував на цю подію. Діти, звичайно ж, дуже втомилися, але були щасливі, що подарували посмішку і радість другові, цікаво і змістовно провели час, а також дізналися багато цікавого про властивості лікувальних рослин і змогли поділитися цією інформацією з іншими школярами.
Долучитися до збору коштів на операцію Андрієві Нестеруку ми закликаємо усіх небайдужих людей, кому чужа біда болить так само, як і своя.
Гроші можна переказувати на картку «ПриватБанку» №5168 7573 7666 1296. Отримувач - Нестерук Ніна Петрівна, ІПН- 2725109267..
Матеріал підготовлений за ініціативи благодійного фонду Олександра Шевченка та українського журналістського фонду.
Валентина Савчук, м.Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі