1 жовтня розпочнеться осінній призов: що варто знати

Публікації

Призовники, яким надійшла повістка військового комісаріату на прибуття до призовної дільниці для проходження призовної комісії, зобов’язані прибути в пункт у строки, зазначені в повістці.
У разі, якщо за будь-яких обставин повістка не надійшла, громадяни призовного віку зобов’язані з’явитися до призовної дільниці в десятиденний строк з дня початку відповідного чергового призову, визначеного Указом Президента України. 
Призовники, які змінили місце проживання, зобов’язані в семиденний строк прибути до військового комісаріату за новим місцем проживання для взяття на військовий облік.
Керівники підприємств, установ, організацій і навчальних закладів не залежно від підпорядкування та форм власності на вимогу військового комісаріату забезпечують своєчасне прибуття громадян призовного віку до призовної дільниці.
У ході проведення чергового призову зміна місця військового обліку громадян призовного віку не допускається, за винятком підтверджених відповідними документами випадків, які передбачають: переведення на роботу в іншу місцевість; переїзд на нове місце проживання; прийняття до навчального закладу і вибуття в іншу місцевість для продовження навчання; направлення за розподілом на роботу в іншу місцевість після закінчення навчального закладу.
Поважними причинами, які підтверджені відповідними документами, неприбуття призовників до призовної дільниці у строк, установлений військовим комісаріатом, визнаються: перешкода стихійного характеру, хвороба призовника або інші обставини, які позбавили його можливості особисто прибути у зазначений пункт в строк; смерть його близького родича (батьків, дружини, дитини, рідних брата, сестри, діда, баби) або близького родича його дружини.
За порушення правил військового обліку, неявку за викликом до військового комісаріату без поважних причин, умисне зіпсування або недбале зберігання посвідчень про приписку, яке спричинило їх втрату, несвоєчасне подання обліковому органу відомостей про зміну місця проживання, навчання, освіти, місця роботи і посади призовники притягуються до адміністративної та кримінальної відповідальності згідно із законодавством (крім неявки на ОЗП для відправки у війська). 
Адміністративна відповідальність: накладається штраф від п’яти до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (85-119 грн).
Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною першою цієї статті або частиною першою статті 211 цього Кодексу, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, тягне за собою накладення штрафу від десяти до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170-255 грн).
Проєктом Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення оборонно-мобілізаційних питань» (реєстраційний №2191) передбачено збільшити адміністративну відповідальність за порушення правил військового обліку: відмова від отримання персональної повістки, неявка їх на виклик до військового комісаріату без поважних причин або несвоєчасне подання в обліковий орган, де вони перебувають на військовому обліку, відомостей про зміну їхнього сімейного стану, стану здоров’я, адреси місця проживання (перебування), освіти, місця роботи, посади, а також порушення порядку проходження навчальних зборів (занять) у навчальних закладах Товариства сприяння обороні України та професійно-технічних навчальних закладах тягнуть за собою накладення штрафу від тридцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (510-850 грн).
Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною першою цієї статті або частиною першою статті 211 цього Кодексу, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, а також вчинення порушення під час мобілізації та (або) в особливий період тягне за собою накладення штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700-3400 грн).
Кримінальна відповідальність: у разі неявки призовника без поважних причин у строки, встановлені військовим комісаріатом та вказані у повістці, до ОЗП для відправлення у військову частину карається обмеженням волі на строк до трьох років (Кримінальний кодекс України, стаття 335).
Руслан Яцій, військовий комісар Володимир-Волинського ОРВК, підполковник 

Розділ новин: 

Коментарі