1 вересня – свято не лише для школярів, студентів, педагогів, а й для кухарів!

Цьогорічний День знань не схожий на попередні. Дуже багато дітей та вчителів одягли вишиванки, вбралися в жовто-блакитні кольори, взяли на лінійку невеличкі прапорці. Навіть композиції букетів «висловлювали» патріотичність. Хоча цьогоріч деякі навчальні заклади вирішили відмовитися від квітів і зібрати кошти для підтримки військових, що захищають нашу країну в зоні АТО.
До нового навчального року школи й інші освітні заклади міста та району готувалися старанно. У другій міській одинадцятирічці, приміром, обладнали комп’ютерний клас для учнів початкової школи, зробили капітальний ремонт вхідного вузла, виконали косметичний ремонт. А також, як повідомив директор ЗОШ №2 Валерій Мосіюк, повністю оновили їдальню: зробили гарний ремонт та замінили обладнання, яке було закуплене ще у 1980 році, коли збудували школу. Кошти на це були виділені з бюджету розвитку міста.
Саме першого вересня привезли та встановили нові електроплити, електричний котел і шафу для смаження. Кухарі шкільної їдальні зазначають: готувати стало значно простіше й приємніше.
Ще з 1982 року трудиться тут Валентина Зозуля, яка всю душу вкладає у кожну приготовлену страву. Допомагає їй всі ці роки Надія Зуб. Близько шести років куховарить для школярів Людмила Онищук. Також у їдальні можна придбати печиво, булочки, сік. Продає їх учням буфетниця Вікторія Матвіюк.
Кухар Валентина Зозуля розповідає, що меню для школярів різноманітне. Щодня діти обов’язково їдять овочеві салати: поки сезон – з помідорів, огірків, бурячка. Двічі на тиждень учні смакують картоплею-пюре, споживають також макарони, гречану та рисову каші. Готують для дітей і молочні каші, печуть пиріжки.
В їдальні безкоштовно харчуються діти з першого по четвертий класи (їх у школі 523), діти-сироти (21), діти з малозабезпечених сімей (5). За доступну ціну пообідати в їдальні можуть й інші учні: 4.50грн. коштує менша порція, 7грн. – більша.
Орендарем їдальні, який виграв тендер на гаряче харчування учнів школи, є підприємець Віра Чайковська-Тарликова.
Дівчата-чотирикласниці, які прийшли купити дещо перекусити, не приховують свого захоплення оновленим інтер’єром їдальні. Кажуть, що приміщення стало гарним та затишним. Своє здивування і захоплення «новою» їдальнею висловлювали кухарям й інші учні школи.
Валентина Тиненська, м.Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі