Зоряна Куціян: «Декупаж мене заспокоює і врівноважує»

На свято Коляди, 6 січня, коли чекають, щоб зійшла перша зірка на небі, для того щоб почати вечерю, народилася дівчинка, яку назвали Зоряна.
-Де Ви народилися, навчалися?
-Жила і навчалася у селі Суходоли Володимир-Волинського району. Навчалася спочатку в Суходільській ЗОШ, згодом вступила до Володимир-Волинського педагогічного коледжу ім.А.Ю.Кримського. Вищу освіту здобула у Східноєвропейському національному університеті ім.Лесі Українки у Луцьку за спеціальністю «Вчитель початкових класів, вчитель англійської мови у початкових класах та керівник освітніх установ».
-Де працюєте зараз?
-Із 2009 року працюю у ЗОШ №1 міста Володимира-Волинського. Спочатку була вчителем англійської мови у початкових класах. Нарешті цього року набрала свій 1-Б клас. Заміжня, маю синочка.
-Чим займаєтесь у вільний час? Чи маєте якесь хобі?
-У вільний час дуже люблю читати. Якщо почну книгу, то неодмінно дочитаю, ніколи не кину. Нещодавно захопилася декупажем. Це декоративна техніка по тканині, склу, дереву та на інших поверхнях, що полягає у вирізуванні візерунків із різних матеріалів та наклеюванні їх на поверхню, що декорується. Декупаж як техніку декорування застосовували на плоских поверхнях і плоским декором. Ускладнення технології та віднайдення нових матеріалів декорування позначилося на техніці додаванням об’ємного декору чи комбінацією плоского та об’ємного декорування. Це заняття мене дуже заспокоює і врівноважує.
-З чого почалося захоплення декупажем?
-Почалося все з того, що я побачила, як «декупажить» моя родичка. Це було близько двох років тому, мені сподобалося. Я спробувала, вийшло непогано. Почала замовляти серветки з Інтернету.
-Звідки берете ідеї?
-Ідеї беру з голови, сама придумую дизайн, іноді вибираю серветку і вже бачу, для чого вона підійде. Складні техніки я ще не пробувала, але чекаю зимових канікул, тоді з’явиться вільний час.
-Як саме виготовляються вироби? Розкажіть про процес їхнього створення.
-Сам процес створення не такий і складний. Для початку треба підібрати предмет, який хочеш «декупажити».  Я дуже люблю різноманітні раритетні речі, такі, як рожева скринька, що на фото. Предмети треба обезжирити, протерти засобом для зняття лаку. Потім наносиш фон. Для цього треба фарбу «Сніжка» або емаль, дивлячись, що саме будеш робити. Можна додавати барвник. Наносити пензликами можна декілька шарів, іноді я навіть додавала гуаш, масляну фарбу. Деякий час це має постояти, щоб висохло. Тоді береш серветку, але бажано спеціальну для «декупажу», багатошарову з потрібним малюнком. Ще потрібні клей ПВА, цупкі пензлики, уява, акуратність та спокій. Наприкінці виріб покривається лаком, бажано на водяній основі, але це також через певний час, щоб клей висох. Існує спеціальні засоби для декупажу, та вони дуже дорого коштують. Є багато технік: у  декупажі використовують яєчну шкаралупу, різні блискітки, стрічки та багато іншого. Я спробувала використовувати лаки для нігтів, теж доволі непогано, або ж тіні для повік. Усе залежить від уяви та фантазії.
-Ваш перший виріб?
-Мій перший виріб – це ваза, яку я зробила із старого глечика. Зараз вона стоїть у мене в класі, тоді  ще у мене не було професійних серветок. Коли ж замовила, то зробила пляшку з вином на свою річницю одруження з чоловіком для романтичної вечері.
-Для чого ще можна використовувати декупаж?
-Використовувати техніку декупаж можна для будь-чого. Прикрашаю баночки, пляшки, коробки, роблю картини. Уже навіть дарувала власні роботи подругам. Я зробила своєму синові шафу у кімнату. Ми назвали її «Подорожуємо світом».
Виробів у Зоряни Петрівни поки що небагато, бо заняття це потребує чимало часу, а у вчителя його завжди бракує.
-Можете сказати, що у Вас є свій авторський стиль? Як би його охарактеризували?
-Свій стиль я ще не знайшла, але люблю поєднувати непоєднуване. Дуже подобаються серветки з вінтажними малюнками. Взагалі люблю старовинні речі, які мають історію. В дитинстві я мріяла стати археологом, і оцей потяг до незвіданого, старовинного зберігся у мене й до сьогодні.
-Чи маєте інші захоплення, крім декупажу?
-Ми з чоловіком збираємо монети. Синові теж цікаво, тому у нас сім’я нумізматів. Колекція вже чималенька. Є раритетні, але й багато нових монет, присвячених визначним подіям. Маю невелику бібліотеку, яку стараюся поповнювати. У ній зібрані книги різних жанрів, є й іноземними мовами. Маю колекцію листівок, які мені колись дарували друзі, знайомі. Їх налічується близько двохсот. Люблю свою сім’ю, роботу, своє досить насичене життя.
Юлія Оберук, с.Суходоли, Володимир-Волинський район

Розділ новин: 

Коментарі