Жителі Бегети та Хотячева протестують проти закриття школи

Изображение 064Жителі села Бегета Володимир-Волинського району протестують проти закриття початкової школи у селі і кажу, якщо навчальний заклад закриють, то вони 1 вересня прийдуть з дітьми на пікет Володимир-Волинської РДА.
1 вересня за шкільні парти у Бегеті мають сісти п’ятеро учнів, наступного року в школі буде навчатися вже 9 дітей, а тому підстав для закриття школи батьки школярів не бачать і готові відстоювати свою школу.
25 серпня спілкувалися з начальником відділу освіти Володимир-Волинської РДА Аллою Мельник, і та, побачивши спротив людей, запевнила їх що школа працюватиме. Але люди не ймуть віри чиновникам, оскільки, розповідають, що днями раніше та ж Алла Мельник зателефонувала вчительці школи та настійливо рекомендувала їй повідомити батьків аби ті переводили дітей у сусідню школу.
Жителів села обурює те, що їхніми руками намагаються закрити їхню ж школу, нарікають на те, що шкільний автобус, через відсутність коштів на пальне, з квітня дітей до сусідньої школи у селі Микуличі не возив.
«Зимою у нас повний бардак: як з осені сніг випав, то до дороги діла немає ніхто. Старшокласники до школи добираються як можуть, батьки їх возять кіньми, тракторами, а як вже сильно замете, то усі сидять вдома. Нового автобуса забрали, а дали старого лаха і були випадки, що в салоні стояв дим, бо туди попадали вихлопні гази», – розповідає пан Книш.
Колишній директор Бегетської школи Лілія Ткачук розповідає, що районна влада мала намір закрити школу ще в минулому році, але батьки дітей її відстояли.
«Під час розмови з Аллою Мельник ми їй сказали, що не дамо закрити школу і, якщо буде потрібно, 1 вересня батьки з дітьми та плакатами будуть під районною адміністрацією. Перш ніж перевести наших дітей в іншу школу в ній мають бути створені належні умови: група продовженого дня, щоб дитинка могла відпочити, похарчуватися, дорога має бути відремонтована, а шкільний автобус їздити регулярно», – зазначає Лілія Ткачук додає, що теперішній начальник відділу освіти неодноразово перед вчителями висловлювала думку про закриття усіх початкових шкіл.
Депутат сільської ради Аркадій Козунь каже, що на минулій сесії сільської ради ставив питання сільському голові про закриття школи у Бегеті у відповідь почув, що фінансування немає:
«Громада села Бегета хоче, щоб школа залишилася, тому що до Микулич три кілометри, а до Березович шість. Доїжджати немає чим, зимою діти мерзнуть, хворію. Громада свої права буде відстоювати обов’язково».
Валентина М’якота стверджує, що потенційних школярів у Бегеті 25, а можливо й більше, оскільки частина батьків віддала дітей до школи у Березовичах та Микуличі через те, що над школою постійно висить загроза закриття:
«Якби з початку не стояло питання про закриття школи, то батьки здавали б діток у школу в Бегеті. Нам прикро, що відділ освіти хотів нашими руками закрити нашу школу».
Розповідають бегетці і про візит по питанню закриття школи до їх села голови Володимир-Волинської РДА Наталії Василець. Прибувши до людей пані голова РДА відразу ж сказала, що могла і не їхати, і не питати згоди громади, а просто приїхала подивитися людям в очі, а вже від’їжджаючи сказала, що її від людей болить голова.
Майже дві години ми спілкувалися з батьками і весь цей час депутат сільської ради Аркадій Козунь телефонував до голови Березовичівської сільської ради Юрія Ковальчука, але той так і не знайшов часу аби приїхати та поглянути в очі своїм виборцям.
А поки ми розмовляли з людьми, малеча бігала попід школою і не підозрювала про серйозність розмови. Дуже хочеться вірити, що маленькі бегетці підуть 1 вересня в рідну школу.
Наразі ж, батьки готуються за власний кошт зробити у шкільних класах ремонт і дуже сподіваються, що районна влада до них прислухається.
Таку ж проблему, але вже із закриттям дев’ятирічної школи, мають жителі Хотячева, де від 5 по 9 клас навчається 10 учнів. У четвер зранку вони завітали до заступника голови Володимир-Волинської районної ради Павла Карпюка аби повідомити, що і їх школу намагаються закрити.
Схема закриття навчального закладу вимальовується та ж сама: відділ освіти дає вказівку директору школу аби та повідомила батьків, що слід забрати документи та перевести до 1 вересня дітей старших класів в школу міста Устилуга. В Хотячеві ж влада має намір лишити початкову школу та дитячий садок.
Директор скликала батьків на збори і повідомила таку прикру новину. Частина батьків дійсно забрала документи, а частина вирішила, що школу слід відстояти.
«Нам кажуть, що школу закривають, бо немає дітей. Але ж у садочку діти є і перспектива є», – наголошують батьки і додають, що шкільний автобус звозить дітей до Устилузької школи з Заболоття, Пархоменкового та Тростянки. І щоб встигнути на уроки діткам доведеться вставати о шостій годині ранку.
«В Устилузі через черги на сервісний зоні катастрофічна ситуація на дорогах. Коли йде запуск у митну зону, автомобілі обганяють один одного на великій швидкості. Уявіть як в цей час ваш п’ятикласник, переходить дорогу, поправляє сумку, тобто забарився – наслідки можуть бути плачевні. Три дні тому п’яний водій виїхав на зустрічну і в’їхав в буса. Хто відповість за безпеку моєї дитини?» – перепитує Микола Вознюк.
Вислухавши людей, Павло Карпюк розповів, що першим питанням, яке голова РДА спільно з відділом освіти винесла на сесію районної ради, було питання реорганізації шкіл.
«Депутати районної ради це питання не підтримали і згоди на реорганізацію, тобто, закриття малокомплектних шкіл не давали. Вести розмову про закриття шкіл зараз недоцільно. До питання закриття малокомплектних шкіл треба повертатися лише тоді, коли будуть зроблені дороги, буде якісне транспортне сполучення і буде достатня кількість шкільних автобусів. А так виникає багато проблем: як діти будуть самі переходити дорогу, як зимою добиратися до школи, коли заметені дороги. Ми усі маємо зобов’язання перед державою, але й вона має зобов’язання перед кожним громадянином і повинна забезпечити дітей належною освітою. Що залежить від мене, від фракції ВО «Свобода» та інших свідомих депутатів – буде зроблено. Ми не будемо голосувати за надання дозволу на реорганізацію шкіл», – зазначив Павло Карпюк.
1 вересня покаже чи відкриють двері для школярів навчальні заклади в Бегеті та Хотячеві, чи все ж чиновницьке бажання економії на дітях переможе здоровий глузд. А всім прихильникам закриття шкіл в районі варто подумати над переїздом, разом зі своїми дітьми до сіл, які ви вважаєте неперспективними і освіту в яких називаєте неякісною. Таким чином зараховуєте людей, які десятиліттями живуть у селах району до якогось вигаданого вами нижчого сорту. Та життя в будь-яку мить може зробити крутий поворот і ви теж можете стати жителем віддаленого села, тож давайте краще допомагати один одному, а робити комусь гірше.

Изображение 065Изображение 063Изображение 061Изображение 066До школа БегетаЯрослава Вознюк

Напишіть відгук

Увійти за допомогою:

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>