Жах і бруд «безперспективних» вулиць міста, і як демонтували дорожні знаки біля мерії

k. Останнім часом об’єктом пильної уваги обранця громади міста стали дороги. Сергій неодноразово фіксував на камеру неприглядні ділянки на дорогах, як-от ливнева решітка, в яку запросто може потрапити колесо велосипеда, замасковані посеред дороги ями, у яких є ризик травмуватися, неасфальтовані «безперспективні» вулиці ХХІ століття у місті, неправильну парковку і т.д. Деякі записи Сергія збирають безліч коментарів його колег і активних громадян Володимира.

Частина І. Щебінь у калюжі на суму майже мільйон гривень
Лютневим рішенням виконавчого комітету Володимир-Волинської міської ради було постановлено прийняти на баланс і обслуговування комунального підприємства «Полігон» капітальний ремонт на вул. Луцькій будинків від №235 до №253. Сума ремонту майже досягла мільйонної позначки – 945,13 тисячі гривень. Контроль за виконанням рішення покладено на заступників міського голови згідно з функціональними обов’язками. Що ж, станом на травень депутат залишився незадоволеним виконанням ремонтних доріг. На його фото видно, як на місці «капітального ремонту» лежить щебінь. Поки на більше комунальники не спромоглися. А може, їм не вистачило на це коштів? Словом, не пахне на Луцькій не те, щоб капітальним, а взагалі ремонтом.

Частина ІІ. Доки не заб’єш у дзвони…
13 травня Сергій Барщевський мав зустріч із жителями вулиць, де нещодавно прорвало водопровід. У Facebook депутат прозвітував: «Сьогодні зустрівся із громадою, що проживає на вулицях Проскури, Мілошенкова, Ільїна, Руденка, Володимира Великого, Олексієвського, Княгині Ольги. На одній із вулиць трапився прорив водопроводу. Комунальники повідомили, що це не їхня компетенція, оскільки сектор приватний. В управлінні водопровідно-каналізаційного господарства мене запевнили, що роботи будуть виконані. Слово дотримали, хоча від того факту, що в людей три дні не було води, нікуди не подінешся».
За словами депутата, після ремонту дорогою було важко проїхати, а про зіпсовану естетику вулиці нема що й сказати. Також люди з тамтешніх вулиць скаржаться на часту відсутність водопостачання. Але це не єдина проблема приватного сектору. Сергій ще наголошує на жахливому стані доріг. «Люди забули, коли останній раз бачили там грейдер. Про асфальт вони взагалі мовчать. Бідкаються, що про них забули, а згадають, коли будуть вибори. Жартую, кажу, що, за словами начальника ЖКГ, у них неперспективні вулиці», - ділиться Барщевський. Він додає, що людям набридло мовчати, і 10 червня вони разом з депутатом прийдуть на сесію міської ради.

Частина ІІІ. Епопея про дорожні знаки біля мерії
Окрім виїзних рейдів Барщевського, під час яких депутат визначає болючі місця благоустрою міста, є питання, над якими він б’ється вже давно. Наприклад, хто і чому ще восени 2015-го року демонтував дорожні знаки «Парковка заборонена» біля мерії? Подавши запит до міськвиконкому, Сергій отримав відповідь, що демонтаж цих дорожніх знаків здійснювало комунальне підприємство «Полігон» за усним погодженням із відділенням Державтоінспекції та АТІ Володимир-Волинського МВ (з обслуговування міста і району) УМВС України у Волинській області. Також було вказано, що подібні розпорядження не належать до компетенції міського голови. Що ж, відповідь з міської ради змусила депутата шукати пояснення далі. Свіжий запит він надіслав до Володимир-Волинського відділення поліції. Але дані правоохоронців не підтвердили інформацію з мерії, а радше навпаки. Насамперед у відповіді на запит стверджували, що така річ, як встановлення і демонтаж дорожніх знаків таки належить до компетенції міської ради і виконавчого комітету. І навіть більше: жодного погодження з цього питання між відділенням поліції і колишнім відділенням ДАІ не було. Ось такі пироги, як-то кажуть в народі.
Висновок у депутата напросився один: КП «Полігон» самовільно демонтувало дорожні знаки. На цьому історія не завершилася. «Після отримання чергової відповіді я написав у правоохоронні органи заяву про підозру у вчиненні директором КП «Полігон» Олександром Козичком протиправних дій і перевищення службових обов’язків», - розповідає депутат Барщевський. Однак виявилося, шукати винного в такій ситуації все одно, що гнатися за зайцем в полі. Чергова офіційна відповідь застала і депутата міської ради, і громадського активіста Тараса Сватка зненацька: «Згідно зі схемами організації дорожнього руху на вказаній ділянці дороги не передбачені дорожні знаки 3.34 з табличкою 7.2.4, 3,21, 5.35.1, а тому їхній демонтаж не є протиправним», - йшлося у повідомленні. Урешті з цією інформацією Тарас Сватко звернувся в обласне відділення поліції, де директору «Полігону» дали припис на усунення недоліків щодо дорожніх знаків на трасі H-22 упродовж місяця. А потім трапився гучний скандал, що швидко розлетівся Мережею. Пан Козичко досить жорстко поставився до несподіваного візиту обласної поліції, заявивши, що правоохоронці не мають права заходити на його територію, ще й без дозволу мера. Звісно, земля не належить директорові підприємства, а є власністю громади, а вимога дозволу міського голови у цій ситуації взагалі виглядає абсурдом.
-Проблема зі знаками не зосереджена на території біля мерії. На сьогоднішній день це проблема цілого міста. Знаки стоять будь-де, не зрозуміло, навіщо вони там. Потрібно провести інвентаризацію всіх дорожніх знаків та усунути непотрібні і ті, що не відповідають ПДР, у найкоротші терміни. Відсутність парковочних місць також призводить до незручностей та грубих порушень правил дорожнього руху. До речі, скоро буде рік з того моменту, коли міська рада обіцяла активістам і жителям міста облаштувати парковочні місця. До сьогоднішнього дня роботи не розпочато. Не обладнані також пішохідні доріжки, - додав Сергій Барщевський.
Аліна Зай, м.Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі