Сьомого червня відбулася щовівторкова нарада міськвиконкому з керівниками відділів. Міський голова Петро Саганюк насамперед зупинився на проблемах медицини, на фінансування якої не вистачає 8 мільйонів гривень. Крім того, відсутня необхідна вакцина для щеплень, вирішенням цієї проблеми повинен зайнятися безпосередньо головний лікар ТМО Олександр Клачук. Очільник міста наголосив, що у казну надійшло більше 26 мільйонів гривень, а тому комунальні служби і бюджетні установи можуть робити заявки. Слід визначитися із програмою святкування Дня міста, до проведення якого долучається народний депутат Ігор Гузь. Потребує наведення порядку парк «Слов’янський», котрий став головним місцем відпочинку громадян міста. Також мер повідомив, що 10 червня о 10 годині відбудеться сесія міської ради.
Під час брифінгу з представниками місцевих ЗМІ Петро Саганюк відповів на питання журналістів.
-До редакції «Слова правди» телефонували жителі вулиці Богдана Хмельницького. Вони потерпають від того, що їх затоплює.
-Там уже працює бригада. Проблеми будуть усунуті.
-Ви підкреслили на нараді, що не вистачає коштів на медицину. Чому виникла така ситуація?
-Медицина існує за рахунок державних субвенцій. Нам їх не дають. Ми писали листа на Міністерство охорони здоров’я, але нам відповіли, що не проти, аби ми фінансували медичні заклади з міського бюджету. Це питання піднімалося на засіданні асоціації міст.
-Ви були присутні на звіті директора ВПУ. Які там проблеми?
-Колектив закладу нормальний, проблеми розуміють. Ми їх в біді не залишимо, але профтехосвітою має займатися держава. На звіті були присутні 89 чоловік. Лише 9 проголосували проти оцінки роботи дирекції як задовільної. Треба вирішувати проблему майна, а воно є державним. Як його фінансувати? А щодо питання про заробітну плату, то воно знімається.
-Петре Даниловичу, в Інтернеті поширюється новий логотип фестивалю «Володимир фест». Що це за логотип?
-Цим займаються заступники і начальник відділу культури.
-Ви і надалі незадоволені роботою «Теплокомуненерго»?
-Мене дратує, що на підприємстві не вживають заходів, щоб подати гарячу воду. Мотивують тим, що у них немає лімітів. Якби вони створили нормальні комунальні умови, то люди платили б без усяких проблем. Але у керівників підприємства все зводиться до того, щоб зберегти свої зарплати. Я змушений буду просити підключитися громадські організації, учасників АТО.
-Які складові перевиконання бюджету?
-Акциз, прибуток підприємств і податок із заробітної плати.
-Ви підтримуєте ідею губернатора області щодо скасування дорожньої служби?
-Так, я підтримую цю ідею губернатора. Досі дороги не відремонтовані, не пофарбовані переходи. Краще віддати техніку і кошти комунальним службам.
Після зустрічі з міським головою відбувся короткий брифінг із його заступником Ларисою Куліковою щодо проведення 11 червня ярмаркової суботи і «Смаковиці по-володимирськи», яка відбудеться 12 червня.
Заступник міського голови повідомила, що «Смаковиця» – це свято, яке вже стало традиційним, започатковане воно ще у 2007 році. Мета свята – показати щедрість наших ресторанних господарств. «Смаковиця» цього року – це конкурс на визначення страви, яка має стати офіційною фішкою міста. Конкурс проводитиметься під егідою асоціації кулінарів України. Журі буде солідне. У програмі – медовий ярмарок, продаж книг з рецептами страв, професійні майстер-класи, захист страви з відповідною легендою, конкурс гурманів-дегустаторів. Завершенням стане прес-конференція професіоналів, які нададуть свої пропозиції та рекомендації.
Щодо ярмарку, то зараз вивчається питання формування цін. Проводиться моніторинг цін на ринках і в магазинах. Передбачається, що ціни на ярмарку мають бути нижчими на 10%.
Антоніна Булавіна м. Володимир-Волинський
Коментарі