Визначили причини обміління Шацьких озер

t_1_78111632_3237059033033248_7443174170734624768_nВідбулося засідання Басейнової ради річок Західного Бугу та Сяну, на якому обговорили проблему обміління Шацьких озер.
Про це йдеться на сторінці Басейнового управління водних ресурсів річок Західного Бугу та Сяну у facebook.
Члени ради обговорили проблему переформування берегів та захаращення русла Західного Бугу на прикордонній ділянці з Республікою Польща. Було прийнято рішення активно співпрацювати з органами місцевого самоврядування та водогосподарськими організаціями Республіки Польща з метою залучення міжнародної технічної допомоги.
Присутні були ознайомлені з новою системою моніторингу вод, яка була запроваджена у 2019 року. Також розглянули результати розробки таких важливих розділів Плану управління річковим басейном, як виділення масивів поверхневих вод, аналіз антропогенних впливів на якісний та кількісний стан вод, створення реєстру зон, що охороняються. На основі цих даних було розроблено пропозиції для програми діагностичного моніторингу поверхневих вод на 2020 рік.
Надактуальною проблемою, до якої прикута увага громадськості і ЗМІ, є обміління Шацьких озер. На засіданні розглянули основні причини такої ситуації. Серед них – неефективна робота гідротехнічих споруд, вплив Хотиславського кар’єру, але найголовніше – зміни клімату, зокрема зменшення кількості опадів.

Напишіть відгук

Увійти за допомогою:

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>