Володимир-волинська депутатка, що творить «Своє кіно»

Депутат Володимир-Волинської міськради, голова комісії з питань освіти і культури Світлана Федонюк здобула перемогу у всеукраїнському конкурсі кіносценаріїв. Серед членів журі були відомі режисери Михайло Іллєнко та волинянин Олесь Санін.
«Це було захоплююче й амбітне завдання – розказати оптимістичну історію усього за три хвилини. На конкурс кіносценаріїв «Своє кіно» надійшла 501 робота із 76 міст. Організатори націлювали учасників моделювати позитивне майбутнє нашої країни через кіносценарії. Кіно має спонукати глядача до роздумів, до розвитку, до відповідальності за свої вчинки, які в подальшому впливатимуть на долю держави. Ключовий ресурс України — це людський капітал. Якщо переважають мислячі люди, тоді є сильна держава. Кіно — це магія, за стислий час воно здійснює такі перетворення у свідомості людей, які не під силу ні іншим видам мистецтва, ні пропаганді», - розповіла Світлана Федонюк.
За свій сценарій «Несвятий Миколай» володимир-волинська депутатка отримає п’ять тисяч гривень премії. Ще один сценарій волинянки, «Сторицею», отримав персональну відзнаку від одного із членів журі, юриста-міжнародника, депутата Київської міськради Олега Макарова.
«Спасибі тим, хто підтримував мене конструктивною критикою і добрим словом. Це мій викладач та наставник Юрій Ріпенко, мій найсуворіший і одночасно найсправедливіший екзаменатор видатний український кінооператор Юрій Гармаш. А також мої друзі: володимир-волинський кіноаматор Володя Назарук та рівненський сценарист Вітя Булига. Хай їм сторицею повернеться витрачена енергія», - каже Світлана Федонюк, яка нині здобуває науковий ступінь магістра у Київському національному університеті театру, кіно і телебачення ім. І. Карпенка-Карого за напрямком «Аудіовізуальне мистецтво та виробництво», тому преміальні гроші витратить на оплату навчання. Перемогу у «Своє кіно» володимир-волинська депутатка вважає пройденим тестом на профпридатність у новій професії - продюсер. Нагадаємо, за першим фахом вона є журналістом.
У журі конкурсу були представлені творці, промоутери, демонстратори, митці, соціально відповідальний бізнес, тобто враховано усі еволюційні ланки кінопродукту. Оцінювали сценарії також знамениті українські режисери, зокрема, Михайло Іллєнко («Фуджоу», «Той, хто пройшов крізь вогонь») та лучанин Олесь Санін («Мамай», «Поводир»).
Анна Коваль

Розділ новин: 

Коментарі