«Великий піст – це час каяття, роздумів і молитви»

Про важливість Великого посту розповів отець Євген Рябець, настоятель храму святих великомучениць Віри, Надії, Любові та матері їхньої Софії.
Великий піст – це ключова подія в житті кожного віруючого християнина, оскільки він відновлює духовні та фізичні сили, сприяє роздумам про сенс життя і ми стаємо ближче до Бога. Для всіх православних віруючих Великий піст 2017 року почався 27 лютого і триватиме до 16 квітня. Піст – це відмова не тільки від певної їжі, але й від усіх шкідливих звичок та веселощів. Це час каяття, роздумів і молитви.
Та все ж люди в першу чергу надають перевагу вживанню пісної і скоромної їжі. Як же харчуватися у Великий піст? На це питання відповідає настоятель храму Віри, Надії, Любові та матері їхньої Софії отець Євген Рябець.
- Насамперед слід відмовитися від продуктів тваринного походження – м’яса, молока, жирів, яєць, масла У перший і останній тижні піст особливо строгий. Церква рекомендує у понеділок, середу і п’ятницю їжу вживати тільки в холодному вигляді (сироїдіння) без додавання олії один раз на добу у вечірній час. У вихідні дні – суботю і неділю є послаблення: вживається олія, вино два рази на день. У суботу Страсного тижня - завершального тижня Великого посту - не їдять зовсім. У Велику п’ятницю теж утримуються від їжі. У свято Благовіщення (якщо воно не випадає на Страсну седмицю) та у Вербну неділю дозволяється їсти рибу.Якщо свята великих святих у 2017р. випадають на час Великого посту, то також робиться послаблення у вигляді гарячої їжі з олією і вином. Церква дозволяє певні послаблення або повне скасування фізичного посту тим категоріям людей, для яких постування може стати шкідливим. Це передусім діти, важкохворі, немічні, старенькі, вагітні жінки та матері, що годують дітей, а також люди, які займаються важкою фізичною працею. Якщо за медичними показами людині треба вживати молоко чи білкову їжу, вона може це робити. З питаннями про благословення та послаблення посту можна звертатися до священика.Чи постувати дітям, насамперед залежить від сім’ї.
Отець, Євген наголосив, що ми повинні пам’ятати: інколи можна більше образити Бога і ближнього свого в першу чергу не тим, що ми споживаємо, а своєю поведінкою. Священик побажав провести піст у стриманості, читанні святих книг, роздумах про Спасителя, щоб достойно зустріти світле Христове Воскресіння з чистим сумлінням і спокійною совістю.
Не могли оминути увагою той факт, що храм святих великомучениць Віри, Надії, Любові та матері їхньої Софії знаходиться у процесі ремонтних робіт. На даний час у зв’язку з тим, що зійшов сніг, почали прибирання. Закупили плитку для внутрішніх робіт. Заливається стяжка у підвальних приміщеннях. Та попри все храм охоче приймає у своїх стінах прихожан.
Юлія Оберук, м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі