В Устилузькій амбулаторії трудяться чуйні і душевні лікарі та медсестри

В Устилузькій амбулаторії трудяться чуйні і душевні лікарі та медсестри
В Устилузькій амбулаторії трудяться чуйні і душевні лікарі та медсестри

Ще ранкове сонце не обгорнуло своїм яскравим промінням увесь Устилуг, а біля амбулаторії загальної практики сімейної медицини уже припаркувалися автомобілі, у приміщення медичного закладу заходять люди: хто на прийом до лікаря, хто на консультацію, а комусь потрібно пройти лікувальні процедури. Та особливої заклопотаності, властивої хворим людям, на обличчях пацієнтів не помітно. Всі спокійні, тому що знають: в амбулаторії працюють чудові спеціалісти, які неодмінно нададуть допомогу, порадять, підтримають. 
Устилузька амбулаторія загальної практики сімейної медицини обслуговує 20  населених пунктів громади. Це, крім міста Устилуг, села Тростянка, П’ятидні, Зоря, Хрипаличі, Ворчин, Селиськи, Залужжя, Коритниця, Стенжаричі, Микитичі, Турівка, Лудин, Хотячів, Чорників, Амбуків, Ізов, Русів, Рогожани, Заболоття. Виїзд лікарів у кожен населений пункт є обов’язковим раз на місяць. Прийом і огляд мешканців Устилузької громади проводять сімейні лікарі Тетяна Іванівна Пахольчук, Ігор Миколайович Чорний, Руслана Вікторівна Омельчук. 
Цього року в амбулаторії завдяки міській раді зроблено ремонт. Також КП «Володимир-Волинський центр первинної медичної допомоги» допомогло придбати пересувний флюорограф, за що мешканці громади висловлюють щиру вдячність. Із допомогою цього апарата вдалося вчасно виявити багато різних патологій. Тепер флюорограф є частим «гостем» у кожному селі. Це велика допомога для людей із віддалених сіл, які у зв’язку з нерегулярним рухом або відсутністю транспорту не завжди мають змогу пройти обстеження в амбулаторії. 
Медичний заклад забезпечений інтернет-зв’язком, а тому за потреби створення електронного направлення до лікаря-спеціаліста не є проблемою. 
Звичайно, багато недуг лікарі амбулаторії діагностують і лікують самі. Для цього у них є сучасне медичне обладнання: глюкометр, апарат для проведення аналізу урини, для вимірювання рівня холестерину в крові. Знову ж таки Володимир-Волинський ЦПМД подбав про те, щоб заклад був забезпечений тестами на визначення COVID-19, гепатитів С і В, СНІДу, а також на тропонін (визначення наявності інфаркту). Не виникає проблем із забезпеченням шприцами, системами внутрішньовенного введення ліків, костюмами для відвідування хворих, засобами для дезінфекції, вакцинами для дітей при різних інфекціях.
У цей нелегкий час, коли світом поширюється підступна пандемія, медики Устилузької амбулаторії закликають мешканців своєї громади не ігнорувати вакцинацією проти коронавірусу, віднестися з усією відповідальністю до власного  здоров’я і до безпеки своїх рідних та близьких. Технологія проведення вакцинації відповідає всім стандартам, які забезпечують повну довіру пацієнта до процедури. Ампули з вакциною зберігаються в холодильнику, відчиняти який мають право лише ті працівники з медперсоналу, які роблять щеплення. Ампули дістають з холодильника  і відкривають лише в присутності пацієнта. А тому не слід слухати демагогів, а свідомо поставитися до вакцинації, оскільки лише так ми зможемо зупинити страшну епідемію і повернемося до повноцінного життя без масок та без страху.
Приємно було познайомитися із медсестрами, які щоденно несуть свою трудову вахту в амбулаторії. Анісія Володимирівна Мшенецька працює в медицині вже 50 років. Із 1977-го трудиться і Ніна Костянтинівна Козак. Вона – донька відомої свого часу в Устилузі фельдшера-акушера Клавдії Гнатівни Козак, яку поважало все місто. Вісім років виконує обов’язки медичної сестри Валентина Мордас, і колеги вважають, що у неї чудові перспективи. Та й сама пані Валентина мріє, щоб якнайшвидше відбувся перехід від старої системи медичного обслуговування до нової, системи європейського рівня, а наші люди успішно адаптувалися до позитивних змін. 


В Устилузькій амбулаторії діють палати денного стаціонару, розраховані на 5 ліжок. Саме тут відбулася наша зустріч із мешканцем села Амбуків Ярославом Розводовським. Пан Ярослав підліковує серце.
- В амбулаторії бездоганне обслуговування, - каже чоловік. – Таких спеціалістів, чуйних і душевних людей у наш час рідко де зустрінеш. Вони повністю віддаються своїй справі, турбуються про хворих людей як про своїх рідних. Тут, жартома кажучи, навіть хочеться трішечки похворіти, відчути цю щиру людяність і турботу. Та й приємно, що зроблений гарний ремонт. 
Пощастило познайомитися із завідувачем господарства Валерієм Чічілінським, який обслуговує всі медичні заклади, підпорядковані КП «Володимир-Волинський центр первинної медичної допомоги». За роботою комп’ютерів та інтернет-зв’язком  постійно слідкує Роман Мельничук. 
Правда, є одна прикрість, тісно пов’язана з виїздом лікарів у населені пункти. Автомобіль, який возить медиків у села, за радянських часів називався «бобиком» або просто «газиком». Сьогодні це швидше рідкісний музейний експонат, ніж робочий транспорт. Постійний ремонт іржавого і продірявленого засобу пересування персонал здійснює за власний рахунок. А тому немає гарантії, що лікарі зможуть вчасно приїхати до хворих, які чекають їх у селах. І це проблема влади. Наші медики заслуговують на те, щоб користуватися надійним сучасним транспортом.
Антоніна Булавіна, м. Устилуг, Володимир-Волинський район

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: