Українець став одним з найкращих іноземних студентів у Польщі

86C39CD4-2F15-4266-B2E5-F6C1B324D087_mw800_mh600_sСтуденти з України, США, Індії та Гаїті стали лауреатами п’ятого випуску конкурсу на найкращого закордонного студента у Польщі “Інтерстудент”. У польських вишах на сьогодні навчається близько 40 тисяч іноземців, що складає близько 2,7% від загальної кількості студентів. Нагороди та дипломи для переможців цьогорічного конкурсу “Інтерстудент”, що організовується освітньої фундацією “Перспективи”, вручено у Люблині, інформує Польське радіо.

У категорії ліценціатські студії найкращим став студент економічного відділу Університету Марії Кюрі-Склодовської у Люблині Віталій Смигур з України. “Я хотів навчатися у Польщі, бо це країна великих можливостей, а вищі навчальні заклади пропонують високоякісну освіту. Я хотів також пізнати країну моїх предків. Моя мати народилася в Польщі, її культура, польські традиції завжди серед нас зберігалися”, – сказав українець.

У категорії магістерські студії лауреаткою стала студентка медицини в Ґданському медичному університеті зі США. Натомість переможцем у категорії докторантські студії став ядерний фізик із Яґєллонського університету з Індії. Спеціальну ж нагороду для найпопулярнішого іноземного студента, котрий серед 22 номінованих до фіналу здобув найбільше голосів в опитуванні серед користувачів Інтернету, отримав докторант радіології Медичного університету у Лудзі з Гаїті.

Умовою участі у конкурсі є активність студента у місцевому середовищі, зокрема культурна, суспільна чи спортивна діяльність для поглиблення мультикультурності та добрі результати у навчанні. У цьогорічній едиції до конкурсу зголосилося 120 осіб з 43 навчальних закладів. Проведенню конкурсу сприяла конференція у Люблині, що розпочалася вчора, яка присвячена іноземним студентам у Польщі. У конференції бере участь майже 200 осіб із 75 польських вишів. Дискусії та обговорення стосуються, зокрема, розвитку мобільності студентів та наукових працівників, навчання студентів зі Сходу, нових напрямків у закордонній промоції навчальних закладів, інтернаціоналізації наукових досліджень, співпраці з владою міст.

У польських університетах навчається щораз більше іноземців. На сьогодні є їх близько 40 тисяч – це у 4 рази більше, ніж в 2005 році. Однак, вони складають близько 2,7% від загальної кількості студентів у Польщі – що є одним із найнижчих у світі коефіцієнтів інтернаціоналізації вищої освіти (в середньому серед країн Організації економічного співробітництва і розвитку складає 7,1%). Понад 40% іноземних студентів у Польщі – це українці. В Університеті Марії Кюрі-Склодовської у Люблині їх навчається 940 і вони є домінуючою групою іноземців у цьому виші (загалом там навчається 1113 іноземців). Освіта в Польщі – не тільки доступна для українців, а й дуже перспективна. Допомогти її здобути вам допоможе освітній центр Osvita.pl.

Напишіть відгук

Увійти за допомогою:

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>