Учасники №10 ЗДО №2 «Казка»Друга молодша група «Калинка»

×

Повідомлення про стан

Щоб мати право голосувати необхідно Отримати доступ.

На фото: виховательки Тетяна Володимирівна Гуща та Ольга Анатоліївна Киба зі своїми вихованцями:
1 ряд: Анастасія Марецька, Захар Ковальчук, Меланія Костюк, Максим Мівшук, Анна Янюк, Вероніка Мосейчук, Олександр Подзізей, Олександр Рудись.
2 ряд: Варвара Філей, Олександра Талікова, Евеліна Коханська, Соломія Клюд, Софія Русь, Соломія Кордонець, Володимир Матусевич, Софія Єщук, Дарій Тітенко, Каріна Легкобит.

У «Калинці» креативні як діти, так і вихователі

У цій групі діти, наче ягідки на кущі калини, - усі різні, але такі яскраві та неординарні. Їх об’єднує креативність мислення, багата фантазія та нестандартні погляди на звичні речі. Інколи такі цікаві висновки роблять, що дорослий і не здогадався б, а які запитання часто ставлять – не відразу й відповідь на них знайдеш… Ці діти, напевно, недарма зібралися в групі, якою опікуються творчі та активні виховательки Тетяна Володимирівна Гуща та Ольга Анатоліївна Киба. Вони душу вкладають в улюблену справу і намагаються кожен день перебування малюків у закладі зробити яскравим, цікавим та корисним. А помічниці вихователя, яких у цій групі аж три, Оксана Аркадіївна Головацька, Тетяна Петрівна Крохмаль та Валентина Леонідівна Білець сумлінно їм в усьому допомагають та дбайливо піклуються про малечу.
Діточок-ягідок у цій групі аж 26. Їм уже по чотири роки. Більшість із малюків ЗДО відвідують з дворічного віку. Усі вони дуже різні за темпераментом, характером та уподобаннями. У дитячому колективі вони вчаться дружити, домовлятися, поступатися, підтримувати один одного. Люблять разом не лише гратися, а й пізнавати навколишній світ. Допитливій малечі так подобається вчитися. Серед улюблених занять – спортивні та музичні. Діти легко та залюбки вивчають нові пісні, вірші та танці, старанно готують виступи з нагоди свят. Їхні заходи завжди цікаві, з ретельно продуманими постановками тапідготовленими костюмами. Свою артистичність малеча демонструє перед батьками та рідними, яких на заходи до садочку сходиться дуже багато – це і старші братики, сестрички, дідусі, бабусі, хрещені... Усі підтримують своїх маленьких артистів.
Кожен день перебування у закладі – не схожий на інші. Щоранку малюки з цікавістю запитують вихователів: «Що ми сьогодні робитимемо?», а ті приготували для улюблених вихованців так багато цікавого.
Діти завжди з нетерпінням чекають уроків мистецтва, на якихможуть втілювати у реальність свої фантазії, а виховательки їм у цьому допомагають. Більше того, пропонують малечі спробувати щось цікаве та нестандартне, як от створювати роботи у техніці кляксографія, малювали пальчиками, долоньками, паличками, половинками картоплинки, надувною кулькою. Діти уже вміють на папері створювати шедеври з допомогою різних видів фарб, фломастерів, олівців і навіть малювали на чорній дощечці білою крейдою. Вихованцям також до вподоби виготовляти аплікації з кольорового паперу та створювати фігурки з пластиліну. 
Під час різноманітних занять усіх освітніх рівнів вихователі у роботіактивно використовують конструктор «LEGO». Та й у вільний час малюки обожнюють будувати усілякі неймовірні споруди та вежі з деталей конструктора. Зазначимо, що «Казка» - один із двох закладів дошкільної освіти у Володимирі-Волинському, що підключені до проєкту «Сприяння освіті» в рамках Меморандуму про взаєморозуміння між МОН України та the LEGO Foundation. 
Оскільки усі дітлахи дуже люблять казки та повчальні розповіді, то виховательки у роботі використовують різні види театрів: ляльковий, тіньовий, на фланелеграфі, пальчиковий. Деякі з них створили власноруч. Приміром, «пальчикових» героївТетяна Володимирівната Ольга Анатоліївна виготовили з фетру. Також вони створили імпровізований город з фетру і малюки наочно можуть дізнатися, як пори року впливають на ріст і розвиток рослин. Приміром, ранньої весни усі разом сіють у «ґрунт» зернинки з фетру, радіють, коли побачать, що вони «проросли», з’явилася рослинка, а восени уже на своєму «городі» збирають урожай моркви. Коли малеча трішки підросте, то разом з вихователями вирощуватимуть справжні овочі та зелень на невеличких присадибних ділянках на території ЗДО. 
Взагалі, руками творчих виховательок виготовлено чимало цікавого та пізнавального матеріалу у цій групі. Серед того, що так полюбляють вихованці – так звана сенсорна книжка, яка допомагає малюкам розвивати дрібну моторику рук, логічне мислення, зв’язне мовлення, навчає як зав’язувати шнурівки, застібати ґудзики, кнопки, допомагає у вивченні форм, кольорів та багато іншого. А ще – сонечко з фетру, яке створене, щоб показувати настрій дитини, яка переступає поріг садочку, або йде додому. Малюки обирають усміхнене чи засмучене світило і прикріплюють на нього прищіпку. 
Саме вихователі у ЗДО дбають, аби зі зміною пір року оновлювалися декорації та тематика оформлення ігрової кімнати й роздягальні. У «Калинці» - завжди красиво. Минулого року, приміром, їхню роботу було гідно оцінено. Тетяна Володимирівна та Ольга Анатоліївна нагороджені грамотою управління освіти, молоді та спорту виконкому міської ради за перемогу в міському огляді-конкурсі «Краща роздягальня групового осередку закладу дошкільної освіти». Виховательки кажуть, що у цьому не заслугалише їхня, а й активних та ініціативних батьків вихованців, які разом зі своїми малюками організували виставку робіт на осінню тематику, чим доповнили декорації роздягальні. 
Взагалі, батьки активно беруть участь у житті групи, дбають, щоб дітям було комфортно та цікаво. Часто проявляють ініціативи. Створили у вайбері групу, де спілкуються між собою, висувають цікаві ідеї, які згодом втілюють в життя. Приміром, пошили накидки до костюмів каштанчиків (шапочки виготовили виховательки), змайстрували скриньку для зберігання виробів для театру, придбали кінетичний пісок, для того, щоб діти з ним працювали. Таких ініціатив було втілено у життя чимало. 
А ще у «Калинці» є місце, де дітям особливо цікаво – це «живий» куточок. Тут знаходяться два акваріуми з рибками, а також у своїй хатинці-клітці мешкає хом’ячок.Дітки залюбки за ними спостерігають та годують. Крім цього, виховательки потурбувалися, щоб у куточку серед інших кімнатних рослин була ще й гілочка з дерева, на якій уже розпускаються листочки. Діти допитливо стежать за тим, як з’являються на ній бруньки, як вони розвиваються та перетворюються на листочки.
Малюки люблять прогулянки на свіжому повітрі. На дитячому майданчику не лише грають різноманітні рухливі ігри, а й звертають увагу на те, як змінюється природа, залежно від погодних умов. Їм так цікаво, зростаючи, пізнавати світ! 
Валентина Тиненська, м.Володимир-Волинський

Категорія конкурсу: 
Набрано голосів: 
0
Vote up!

 

           Ціна одного голосу 10 грн. Оплатити, щоб кнопка стала активною.

 

Коментарі