У яких лісах Володимирщини ростуть чорниці

Карта лісів району. Темним кольором позначені ті ділянки, де ростуть ці смачні та корисні ягоди.

В червні-липні достигає одна з найкорисніших лісових ягід – чорниця. Усі охочі мають ще один привід відправитися до лісу, щоб на повні груди вдихнути його повітря, наслухатися його гомону та насолодитися неквапливою роботою – заготівлею цієї ягоди.

Чорниця славиться тим, що вона не лише смачна, а й надзвичайно корисна, містить величезну кількість антиоксидантів. Вживання цієї ягоди допомагає зберегти до самої старості хорошу пам’ять і гострий зір, зміцнює серцево-судинну систему, допомагає протидіяти інфекційним захворюванням і навіть допомагає позбутися зайвої ваги. Обмежень для вживання чорниці дуже мало. Це індивідуальна непереносимість. Люди, що страждають захворюваннями підшлункової залози і жовчовивідних шляхів, перед включенням у раціон чорниці повинні неодмінно порадитися з лікарем.

Збирати ці ягоди на лісові галявини виходять цілими родинами. Хтось робить запаси на зиму для себе, а дехто – й на продаж.
На місцевому ринку за чорниці в основному просять по 60 гривень за літр. Через карантин активізувалися продажі через інтернет і завдяки оголошенням у соціальних мережах ягоди можна придбати за ціною 50 гривень за літр, до того ж їх можуть підвезти до замовника.

Як розповідає інженер охорони захисту лісу ДП «Володимир-Волинське ЛМГ» Роман Мосорук, щороку лісівники нагадують ягідникам правила поводження в лісі та наголошують, аби не палили вогнищ та не засмічували територію, а головне – пам’ятали, що збирання ягід механічними чи ручними пристроями заборонено!
Одним з найпоширеніших винаходів народних умільців у сфері збору дикоростучих ягід є гребінка, яка завдає значної шкоди ягіднику, підриває кореневу систему. Недобросовісних збирачів чорниць можуть оштрафувати, крім того, їм доведеться відшкодувати заподіяну лісовим угіддям шкоду.
Лісомисливське господарство також проводить заготівлю цих ягід, які передають у консервні цехи Волинського ОУЛМГ. Готову продукцію, а це варення, джеми, компоти можна буде придбати у торгових павільйонах «Лісовичок», які знаходяться у різних частинах нашої області. Найближчий такий павільйон – у с.Гряда Шацького району. Як повідомили нам у ДП «Володимир-Волинське ЛМГ», уже незабаром такі торгові точки з’являться й у Володимирі-Волинському і продукцію сезону 2020 року зможуть придбати усі охочі. Зараз це можна зробити онлайн на сайті www.lisovychok.com.ua.
Валентина Тиненська, м.Володимир-Волинський

Розділ новин: 
Теги: 

Коментарі

Схожі новини: