У той час, як пацієнти дякують медперсоналу гінекології, над самим відділенням нависла тінь закриття

Акушерство і гінекологія – одна з найважливіших галузей медицини, оскільки стоїть на сторожі здоров’я жінки, а отже, самого життя. В той час, як на адресу медицини частіше лунає критика, ніж похвала, гінекологічне відділення Володимир-Волинського ТМО має добру славу завдяки високому професіоналізму лікарів, чуйності й тактовності медсестер та санітарів. Ознайомленню із сьогоденням колективу відділення сприяла випадкова зустріч із мешканкою села Овадне Василиною Якобчук. Жінка перенесла складну операцію і щиро вдячна медичному персоналу гінекологічного відділення, й у першу чергу завідувачці Олені Станько, за їхні дбайливі руки, які повернули Василину Дмитрівну до повноцінного життя. Та, виявляється, подібних подяк медики відділення отримують чимало. Хоча всім пацієнтам, звичайно, догодити неможливо.
Про Олену Станько, яка очолює гінекологічне відділення, кажуть, що це лікар від Бога. Багато жінок із вдячністю згадують її маму – Аліну Михайлівну Ваврисевич. Донька, яка в 1995 році закінчила Тернопільський медичний інститут, гідно продовжує справу своєї матері. Від лікаря пологового відділення вона виросла до завідуючої гінекологічним відділенням, є кращим хірургом-гінекологом міста і району. Правда, сама Олена Володимирівна вважає, що її головним вчителем була не стільки мама, як передусім Алла Степанівна Ємчик, чудовий лікар і прекрасна людина, від якої молода лікарка багато чого навчилася як у професійній сфері, так і у відносинах із хворими. Олена Володимирівна – лікар І категорії, і, як стало відомо, відмовилась атестуватися на вищу, бо вважає, що істинною оцінкою професіоналізму лікаря є здоров’я пацієнтів, їхні слова вдячності.
-Гінекологічне відділення розраховане на 15 ліжко-місць, - розповідає Олена Володимирівна. – Тут лікуються жінки, яких спіткали гінекологічні хвороби, а також майбутні мами, вагітність яких не досягла 20-ти тижнів. У нас проводяться операції, які входять у межі нашої компетенції. Дуже складні операції, особливо онкологічні, проводяться в обласному центрі, куди ми даємо направлення.
Детальніше із життям відділення ознайомила старша медична сестра Світлана Жук.
-Персонал відділення складається з 14-ти працівників: медичні сестри, молодші медичні працівники, буфетниця і сестра-господарка. Окрім завідуючої, є і лікар-ординатор. Це Катерина Нехай. Добре обладнана так звана мала операційна (складні операції проводяться у хірургічному відділенні ТМО), оглядовий та маніпуляційний кабінети. До послуг жінок приміщення для гігієни, душові, санвузол. Колектив відділення дуже дружний. Олена Володимирівна завжди відстоює інтереси працівників та пацієнтів. Претензій майже немає, оскільки ми робимо все, що від нас залежить, аби повернути жінкам здоров’я і дати можливість продовжити рід. Ми завжди щиро радіємо, коли жінки повертаються до своїх домівок здоровими, але, на жаль, трапляється і так, що життя пацієнток припиняється на наших очах. Це стає і нашою трагедією, а тому докладаємо всіх зусиль, аби подібне траплялося якомога рідше.
Коли мова зайшла про придбання ліків, пані Світлана пояснила, що в основному медичні препарати хворі купують за власні кошти. Якщо ж пацієнт перебуває в ургентному стані, тобто потребує термінової допомоги, отримує ліки за кошти лікарні. Це розчини, системи, шприци. Не купують хворі вату, спирт, матеріали для перев’язки.
Того дня, коли кореспондент завітала у відділення, її привітно зустріли не тільки завідувач та старша медсестра, а й чергова медична сестра Тетяна Шинкарук, яка вже чимало років трудиться у відділенні, і молодий спеціаліст маніпуляційна сестра Юлія Терзян.
-Я закінчила Володимир-Волинський медколедж, але справжні глибокі знання і практичні навики отримала саме тут, у відділенні, поруч з досвідченими медиками, - розповідає Юлія Терзян.
Усі господарські проблеми покладені на Світлану Сороку. Вона вирішує навіть питання, які відносяться до чоловічої сфери. Про харчування жінок дбає сестра-буфетниця Валентина Ящук.
Найвищу оцінку діяльності медперсоналу дають, звичайно, пацієнти. Зрозуміло, що хворі жінки неохоче йдуть на контакт, та все-таки приємно було чути, що всі задоволені й умовами, в яких лікуються, і турботливим, чуйним ставленням лікарів та сестер.
-У відділенні добре харчують, - розповідали по черзі Інна Рарата, Анна Котюк, Ольга Маліновська та Світлана Хвалицька. – До наших послуг душ, чистий санвузол. Дуже тепло у приміщенні. Бажано, щоб і в палатах була тепла вода, але ми розуміємо, що не все вирішується відразу. Колектив відділення доклав і докладає всіх зусиль, аби пацієнти отримали належне лікування і перебували в комфортних умовах. Щиро вдячні їм за це.
Але в той час, як пацієнти дякують медичному персоналу гінекології, над самим відділенням нависла тінь закриття. Як відомо, в області стоїть питання про створення територіальних медичних округів. Громадськість Володимира-Волинського відстоює думку про те, що саме наше місто має стати центром округу. Але якщо цього не станеться, то можливе скорочення ліжко-місць до 5-ти, а то й повне закриття гінекологічного відділення. Можна уявити, які складнощі виникнуть для мешканців міста, а особливо району. Як кажуть в народі, вдома і стіни лікують. Близькість рідних людей, їхня підтримка іноді діють краще, ніж ліки. Отож. нам усім, жителям Володимирщини, потрібно відстояти нашу позицію щодо того, аби славне княже місто стало центром територіального медичного округу.
Антоніна Булавіна, м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі

Хто знає номер лікаря?

Коментарі