У Сусвалі Володимир-Волинського району священник УПЦ не впустив до храму похоронну процесію

82526942_1021870248177349_364560036720017408_oУ селі Сусваль Володимир-Волинського району священник УПЦ з прихожанами та старостою не пустили похоронну процесію до храму.
Про це повідомляє ВолодимирМедіа.
«У селі помер чоловік, батько голови Оваднівської ОТГ. Його мали відспівувати у місцевому храмі. Але коли процесія прийшла до дверей церкви, вони виявилися зачиненими. Як виявилося настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці ієрей Богдан Гнатюк з прихожанами та старостою відмовилися впустити священника та людей, які прийшли провести в останню путь покійного», – розповів волинянин.
На місце викликали поліцію для розв’язання конфлікту. Панахиду довелося відправляти на вулиці.
Нагадаємо, у селі Сусваль триває конфлікт навколо храму, зокрема щодо перереєстрації громади як юридичної особи. Громада двічі голосувала щодо зміни підлеглості і перейшла з УПЦ (МП) до ПЦУ. Натомість у Володимир-Волинській єпархії УПЦ МП вважають, що охоронний договір щодо збереження церкви, підписаний з настоятелем Богданом Гнатюком, на сьогодні є дійсним, і це «на законних підставах дає йому право захищати свій храм».
«Такий же договір, не анулювавши попередній, Міністерство культури та релігії України укладає з новопризначеним священиком ПЦУ. Виникає прецедент, який поглиблює протистояння», – повідомили в єпархії.
Врегульовувати церковний конфлікт Сусваль приїжджала навіть місія ОБСЄ.

Напишіть відгук

Увійти за допомогою:

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>