Триває робота із запровадження послуги патронату над дитиною

5407Директор Володимир-Волинського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Вікторія Юхимюк та начальник Служби у справах дітей Лілія Сидорук розповіли про патронатні родини, як альтернативу притулків та інтернатів. Захід відбувся у міськрайонній філії обласного центру зайнятості, адже це є однією з можливих форм працевлаштування.
Під час зустрічі говорили про те, що таке патронатна сім’я, хто такі патронатні вихователі та їх помічники, хто ними може стати. Визначали також категорію дітей, які можуть бути влаштовані до патронатної сім’ї.
Фахівці також ознайомили присутніх з порядком створення патронатної сім’ї, проходження кандидатами навчання, обов’язками патронатного вихователя, повідомили, про можливість отримання патронатним вихователем офіційної заробітної плати від держави та нарахування трудового стажу.
З метою пошуку кандидатів у патронатні вихователі 18 лютого у Володимир-Волинській міськрайонній філії Волинського обласного центру зайнятості відбувся інформаційно-просвітницький захід.
У рамках інформаційної кампанії з популяризації сімейних форм виховання Вікторія Юхимюк спільно з Лілією Сидорук ознайомили осіб, що перебувають на обліку у міськрайонній філії обласного центру зайнятості, з інформацією про патронатні родини як альтернативу притулків та інтернатів.
Присутніх проінформовано про види сімейного виховання, що таке патронат, хто такий патронатний вихователь, які права він має, які діти можуть бути влаштовані під патронат, про соціальну допомогу та грошове забезпечення.
Довідково:
Патронат над дитиною — це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація її в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин. Сімейний патронат допомагає дітям, чиї батьки деякий час не можуть опікуватися ними в силу різних життєвих обставин. Бувають випадки, коли через недбалість або жорстоке поводження дітям загрожує небезпека. Інколи у дітей хворіють або помирають батьки й за ними нікому доглядати. Трапляється, що дітей залишають у пологових будинках, і доки триває вирішення питань з «відмовою» мами, немовлята безпомічно чекають своєї долі на самоті в лікарняній палаті. У таких випадках їх на певний час беруть на виховання професійні патронатні сім’ї.

Напишіть відгук

Увійти за допомогою:

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>