Тільки для дорослих: через шокову терапію – до духовної чистоти

Так в оригінальний спосіб закликають глядачів до роздумів про сенс життя актори Володимир-Волинського народного аматорського театру у своїй новій виставі «Житіє простих».
25 червня у Володимир-Волинському РБК відбувся семінар для працівників культури району за участі гостей з Луцька. Присутні обмінювалися досвідом роботи і вчилися втілювати в організацію культурних заходів новітні оригінальні підходи та ідеї. Родзинкою зустрічі став показ нової вистави «Житіє простих» Володимир-Волинського народного аматорського театру, який повністю відповідає темі семінару. У новій роботі наших артистів вражає все: від обраної провокативної за змістом п’єси, написаної нашою сучасницею київським драматургом Наталією Ворожбит, до віртуозного виконання ролей, інтерактивної форми показу, цікавих ідей з використанням світла, що разом створює якесь особливе відчуття безпосередньої участі глядача у тому, що відбувається на сцені.
На семінарі зазначалося, що на території Волині працює 15 народних театрів, але наш володимир-волинський – найкращий. Насамперед тому, що тут працює ціле сузір’я талановитих людей, які без мистецтва не уявляють свого життя. Це режисер-постановник лучанин Віталій Герасимлюк, який не побоявся обрати для нової вистави матеріал, що у прямому сенсі шокує своєю відвертістю. А допомогли йому майстерно втілити у життя основну ідею – через шокову терапію закликати суспільство стати кращим – режисер вистави і виконавець головної ролі (Павла Петровича) Микола Алєйніков та його колеги: неперевершена Галина Паламарчук (у ролі жінки легкої поведінки Клавки), Сергій Біляєв (у ролі алкоголіка Серьоги, що колись служив у гарячих точках), юна Вікторія Паламарчук, яка блискуче дебютувала на сцені, зігравши складну роль аферистки Люби з Баранівки, а також Тетяна Гуз – сценічна матуся Люби, хижачка з великими планами та апетитами. У виставі задіяна ще одна починаюча самодіяльна актриса, студентка Ірина Адамук, яка виконала епізодичну роль, але готова бути другою виконавицею ролі Люби. І, звісно, Микола Смаль, що працював над музичним оформленням вистави, та адміністратор Людмила Оцалюк – без її участі не відбулося б відродження нашого театру, його творчого злету та постановок вистав, які щоразу вражають глядачів.
Що стосується самої п’єси, то дехто, не розібравшись, скаже: «Як можна таке писати, публікувати та ще й показувати на сцені?!» Безпробудне пияцтво, нецензурна лайка, бійки, спроба зґвалтування – весь набір стосунків, притаманних людям, що опинилися на дні життя. І все це ми спостерігаємо на сцені. Щоправда, дещо з цього сприймається з гумором. Водночас дія відбувається в обдертій кімнаті, де на підлозі розкидана ціла колекція порожніх пляшок з-під алкогольних напоїв. Пахне справжньою самогонкою та нехитрою їжею. Закритий простір, у якому, здається, не вистачає повітря. Цей ефект досягається завдяки особливій інтерактивній формі показу, коли і актори, і глядачі перебувають поряд – на закритій сцені. Завіса відкривається тільки наприкінці вистави, коли з’являється надія, що, можливо, все, що тут відбувається, має шанс змінитися на краще.
«І навіщо все це?» - запитаєте ви. А відповідь на дане запитання зможете дати самі, переглянувши виставу. Неодмінно виникне думка, що так, як герої п’єси, жити не можна. Ви замислитеся, чому вони, наші сучасники, проводять дні у п’яному угарі? Хто їх зробив такими, та чи мають вони хоч якусь перспективу? Втішає лише те, що у кожного з них залишилися світлі спогади з минулого і ще жевріє надія на краще майбутнє. До речі, з минулого особливо хочеться відмітити чудову пісню на музику Миколи Алєйнікова, яку під акомпанемент гітари у виставі чуттєво виконав Сергій Біляєв.
Прем’єра вистави для широкого загалу відбулася увечері 25 червня. Зараз актори розходяться у відпустки, а з вересня знову зустрінуться із глядачами, які захочуть переглянути «Житіє простих». Не пропустіть нагоди скласти свою думку про нову роботу театру. Можу сказати із впевненістю, що розчаровані ви не будете, а враження залишаться надовго. І візьміть до уваги – на перегляд вистави допускаються тільки дорослі.
Міла Сергєєва, м.Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі