Свято у Березовичах

У день великого християнського свята Преображення Господнього і напередодні Дня Незалежності у Березовичах відбулося свято сіл сільської ради під назвою «Краю ти мій калиновий, кращого тебе нема».
У місцевому будинку культури відчувалася святкова атмосфера. У фойє була представлена виставка робіт народних умільців із сіл Березовичі, Бобичі, Бегета, Хворостів та Яковичі, яку організували Галина Паламарчук, Тетяна Здига, Галина Козунь, Світлана Терьохіна, Іванна Семенюк. Поряд зі сценою були оформлені виставки зібраних матеріалів «Сільські неповторні світанки, моя батьківщина мала» та «Слава Україні, героям слава» про цікаві й неповторні події у житті кожного села та про простих і скромних, працьовитих та доброзичливих людей, які там проживають. Оформила виставки завідуюча бібліотекою-філіалом с.Березовичі Тамара Авраменко.
Глядацький зал був переповнений. На свято поспішали не тільки березовичівці, а й жителі сусідніх сіл. Розпочали захід ведучі Алла Михалечко та Ігор Чмух, які провели невеличкий екскурс по населених пунктах сільради та запросили до слова сільського голову Юрія Ковальчука. Він привітав усіх зі святом, побажав присутнім та їхнім родинам здоров‘я, щастя, добробуту та мирного неба.
Концертну програму розпочала жіноча вокальна група БК с.Березовичі піснею «Гомоніла Україна, довго гомоніла» (керівник Галина Паламарчук). «Молитву» у пісенному варіанті виконала Діана Тарасюк. Сестри Яна та Юля Шумчуки подарували глядачам пісню «Моє рідне село», яка нікого не залишила байдужим.
Болем у душі кожного українця відгукуються події, які відбуваються на сході нашої держави. Саме про це вірш «За що країні стільки болю», який із хвилюванням прочитала Вікторія Паламарчук. Продовжуючи цю тематику, тріо у складі Світлани Терьохіної, Галини Паламарчук та Ігоря Чмуха виконало пісню «Над землею тумани», слухаючи яку, присутні встали, віддаючи шану героям АТО.
Талановита молодь у с.Березовичі. Вже вкотре переконуєшся, побувавши на таких хороших заходах. Свої пісенні таланти дарували Діана Тарасюк, Вікторія Паламарчук та Богдана Бартощук. У їхньому виконанні прозвучала пісня «Мальви». Світлана Терьохіна у супроводі дитячого танцювального колективу виконала пісню «Пшеничне перевесло». Юні танцюристи впродовж програми порадували присутніх композиціями «Хлопці кучеряві» та «Полька» (керівник Оксана Янчук-Лещук) і отримали гарячі оплески глядачів. Наймолодша учасниця концертної програми, вихованка дитячого садочка «Теремок» Даринка Кугай подарувала пісню «Черевички» та за свою дитячу безпосередність була нагороджена щирими посмішками і підтримкою присутніх.
Жоден захід не проходить без сімейного колективу Доюків із села Хворостів, яким керує художній керівник БК с.Березовичі Світлана Терьохіна. У їхньому виконанні прозвучала українська народна пісня «Стоїть козак на чорній кручі». Соліст районного будинку культури, ведучий концертної програми Ігор Чмух привітав усіх піснею «Сім‘я і родина», а Богдана Бартощук виконала «Батьки мої».
Яке ж свято у Березовичах без баби Параски?! Цей образ впродовж тривалого часу виконує директор БК с.Березовичі Галина Паламарчук. Не обійшлось і без кумась, у яких перевтілилися Оксана Янчук-Лещук та Світлана Мельничук. Щирими оплесками нагородили глядачі фольклорний колектив. У його виконанні прозвучали пісні «Ой у полі на горбочку» та «Секс-бомби» (керівник Світлана Терьохіна). Усі вони подарували глядачам хороший настрій, щирий сміх та незабутні враження.
Гостя із с.Холопичі Локачинського району Ванда Вігіринська привітала присутніх пісню «Село моє». А завершили концертну програму твором «Україна – це ми», який виконали усі учасники заходу.
Ведучі подякували присутнім за те, що завітали на цей чудовий захід, і надали слово директору районного будинку культури Людмилі Оцалюк, яка разом з методистом Тетяною Гуз була запрошена на свято. Людмила Михайлівна із щирими вітаннями звернулася до присутніх, побажала усім міцного здоров‘я, Божого благословення, спокою та затишку у родинах і головне – перемоги й миру в Україні, а також висловила слова вдячності сільському голові Юрію Ковальчуку, подарувавши ікону Божої Матері Семистрільної, щоб оберігала від усіх життєвих негараздів. У цей нелегкий час саме його розуміння, мудрість, виваженість, толерантність і є підтримкою для працівників культури, які побудували програму на професійному рівні, витримавши дух патріотизму, адже козаки в давнину з піснею ішли в бій і перемагали. Про це йдеться у пісні «Ми – нащадки козаків», яку виконали Максим Цизь, Василь Дарчик, Андрій Банах. Директор РБК подякувала громаді за те, що знайшли можливість відвідати заклад культури, адже такі заходи виховують у молоді дух патріотизму й віру у краще майбутнє нашої держави. Вона подякувала керівникам та колективам і подарувала пам’ятні сувеніри, а на наймолодших учасників чекали солодощі. Своїх власників знайшли також подарунки, які були заздалегідь приготовлені. А отримали їх найстарші та наймолодші жителі сіл сільської ради, багатодітні сім’ї, іменинники та сімейні пари, які прожили понад 50 і 60 років та зберегли тепло сімейного вогнища. Подарунки вручив сільський голова Юрій Ковальчук. Педагог-організатор ЗОШ І-ІІІст. с.Березовичі Людмила Каліщук підготувала для заходу слайди та презентації.
На цьому приємні сюрпризи не закінчились. На всіх біля приміщення будинку культури чекали смачна юшка та куліш. Рибу для юшки люб’язно надав Володимир Білан, а куліш приготував Петро Дідун. Поки на вулиці смакували юшкою та кулішем, у фойє розігрувалась безпрограшна лотерея (підприємець Неля Літвінова) для дорослих, яку проводила Галина Паламарчук. У розіграші були тарань та жива риба від Володимира Білана, зерно, борошно від місцевих фермерів, а також кріль від Ігоря Янчука, курка від Іванни Семенюк та інші товари сільськогосподарського вжитку. Головний приз – сітку-рябицю – (приватний підприємець Тарас Грицевич) виграла Вікторія Паламарчук.
Слова щирої вдячності хочеться висловити усім фермерам та приватним підприємцям сільради, які надали посильну допомогу у проведенні свята, а воно вдалося на славу. Нікому не хотілося поспішати додому, до своїх буденних клопотів. Ще довго, гуртуючись та спілкуючись, люди у захваті ділилися враженнями.
Тетяна Гуз, методист Володимир-Волинського РБК

Розділ новин: 

Коментарі