Сім корисних ідей, що робити з опалим листям

Публікації

Сім корисних ідей, що робити з опалим листям
Сім корисних ідей, що робити з опалим листям

Збір листя восени – трудомістка робота, яка займає багато часу і сил. Крім того, від зібраного листя потрібно якось позбутися або знайти місце для його зберігання. Ось кілька порад щодо вирішення цієї проблеми.
1. Зробіть листовий перегній. Це чудовий засіб поліпшення ґрунту, хороший підкислювач для вирощування рослин.
2. Розкидайте вологе листя на вільних ділянках ґрунту. Воно буде природною мульчею, яка зупинить ріст бур’янів, вивітрювання ґрунту і вимивання з нього мінеральних речовин. Навесні перепріле листя потрібно буде зібрати граблями або перекопати із землею.
3. Використовуйте листя для компосту. Частину опалого листя, попередньо подрібнивши, додайте до компостної купи, особливо якщо ви вже заклали туди у великій кількості зелені садові та овочеві відходи. Листки стануть тим матеріалом, який урівноважить в компості зелені відходи.
4. Застосовуйте сухе листя як утеплювальний і теплоізолюючий матеріал для укриття на зимовий період гортензії, троянди та інших рослин, які бояться морозів.
5. Застосуйте ефективний спосіб прибирання листя з газону. Із настанням сухої погоди пройдіться по ньому газонокосаркою, попередньо знявши кошик. Подрібнене листя залишиться на траві і незабаром просто розчиниться в ґрунті, при цьому поліпшивши його склад.
6. Опале листя подрібніть і перемішайте з однорічними бур’янами. У бур’янів видаліть коріння, квіти і насіння. Покладіть суміш у пластиковий пакет і поставте для компостування. Час від часу струшуйте пакет або перемішуйте його вміст. Коли розкладання закінчиться, ви отримаєте хороший дрібний ґрунт для вирощування кімнатних рослин і розсади.
7. Використовуйте опале листя для декору. Зберіть найбільш оригінальні і красиві листки та зробіть з них осінні декоративні композиції, також їх можна використовувати для занять із дітьми.
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: