Роман Поланскі розпочне зйомки нового фільму у Варшаві

408499215Фільм буде присвячений процесу по “Справі Дрейфуса” – справі про шпигунство на користь Німецької імперії, в якому звинувачувався французький офіцер Альфред Дрейфус. “Ця тема вже давно приваблювала мене,” – говорить режисер.

Зйомки розпочнуться влітку та триватимуть до кінця року. А закінчити роботу над фільмом Роман Поланскі планує закінчити до середини 2016 року.

“Фільм зніматиметься у Варшаві, у двох студіях – в тій, де я знімав “Піаніста”, і в новій студії, яка з’явилася недавно. Крім того будуть будуватися великі декорації на вулиці,” – розповів режисер. Він додав, що це буде спільний польсько-французький проект. Поляки працюватимуть над картиною, проте не будуть задіяні в головних ролях.

“Це буде фільм англійською мовою, як “Піаніст”, – сказав Поланскі. Він зазначив, що ще занадто рано вказувати прізвища виконавців.

Режисер розповів, що “Тема ця давно приваблювала мене. Це було одне з найгучніших подій у Франції, яка поділила Францію, та й весь світ, на два табори … Справа офіцера, несправедливо звинуваченого у зраді … Він був одним з небагатьох офіцерів єврейського походження у французькій армії, що накладається на період антисемітизму у Франції в той час …”.

Альфред Дрейфус постав перед судом в 1894 році. Його звинувачували в крадіжці секретних документів. Доказів провини не вистачало, і тоді слідчий виготовив фальшивку – записку, нібито написану німецьким послом. Дрейфус був засуджений до довічного заслання. А в січні 1898 року в газеті “Аврора” з’явився лист Еміля Золя, в якому говорилося, що докази проти Дрейфуса сфабриковані. Лист розбурхав громадську думку. В результаті в 1906 році Дрейфуса виправдали …

Більша частина дії фільму відбувається протягом 10 років. “У нас величезна кількість сцен, і все засновано на правді. Немає вигаданих образів,” – говорить творець картини.

Напишіть відгук

Увійти за допомогою:

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>