Маленька казка для дітей з особливими потребами

У дошкільному відділенні спеціалізованої школи-інтернату І-ІІІст. «ЦОСПП» відбувся захід «Щоб в душі забриніли струни добра, поринути в казку усім нам пора», приурочений до Міжнародного дня інваліда. У дошкільному відділенні знаходиться на інклюзивній формі навчання 13 дітей з особливими освітніми потребами.
Трепетні почуття охоплювали дорослих, коли вони готували це свято для дітей. Так буває у житті, що хтось народжується здоровим, а у когось є проблеми. У дітей, які відвідують дошкільне відділення спеціалізованої школи-інтернату на інклюзивній формі навчання, різна нозологія: є такі, яким важко ходити, у декого значно знижений зір, інші не можуть навчитися говорити, декотрі відстають в інтелектуальному розвитку. Вони перебувають у групах з дошкільниками вікової норми. Вихователі вчать усіх вихованців допомагати один одному, співпереживати, тому що турбота, увага, тепло сердець є чи не найважливішими ліками для дітей з особливими освітніми потребами.
Ведучою заходу була вчитель-дефектолог Світлана Яремчук. Діти з особливими потребами разом з вихованцями старшої групи перевтілювалися у героїв казки «Колобок», із задоволенням та захопленням виконували свої ролі, старалися гарно декламувати вивчені напам’ять вірші. Всі разом танцювали, співали, водили хороводи, виконували логоритмічні вправи. Допомагали дітям з особливими освітніми потребами асистенти вихователів Ірина Оберук, Надія Мазур, Алла Швайковська, Зінаїда Барановська. Практичний психолог Лілія Пшоннік провела рольову гру, в якій діти показали історію кошенятка і його друзів. По закінченню свята Колобок подякував малятам за допомогу і всім учасникам вручив подарунки. Діти отримали позитивні емоції від заходу, а працівники – втіху від того, що вихованцям у закладі комфортно, адже вихователі найбільше прагнуть до того, щоб дитячі сердечка відкривалися одне одному і всі діти дружили між собою.
Юлія Оберук, м.Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі