Культурно-мистецький центр у період карантину працює онлайн

Дружний колектив КМЦ у День вишиванки.

Про нові проєкти в соціальних мережах, зміну звичного русла роботи розповідає очільниця КМЦ Наталія Бутенко.

Карантин застав усіх несподівано і спонукав багатьох шукати інші шляхи здійснення своєї діяльності. Культурно-мистецький центр – не став винятком. У перші дні жорстких обмежень тут взялися проводити косметичний ремонт приміщення, а згодом колектив вирішив адаптувати свою діяльність до нових умов і розпочав роботу онлайн. Колектив спрямував свою увагу на аудиторію соціальних мереж, де зараз «зібралася» значна частина міста.

Ось уже два роки очолюєте культурно-мистецький центр Наталія Бутенко. За цей період заклад примножує свої напрацювання у плані проведення культурних подій, створює додаткові можливості для творчого розвитку талантів володимирчан та зберігає і розвиває мистецькі традиції.

Окрім того, що пані Наталія відповідає за управлінську роботу, вона активно долучається до організації усіх заходів.

- Пані Наталю, як це – бути молодим керівником і згуртовувати колектив?

 Не важко працювати тоді, коли є бажання це робити. Це стосується будь-якої сфери діяльності і не залежить від віку. А згуртовувати колектив допомагає спільна ідея, бачення того, куди ми йдемо і для чого працюємо. Поряд зі мною трудяться ті люди, кому цікава їхня робота, близька сфера культури і кому подобається організовувати різноманітні заходи. Я часто згадую наш класний тандем з культорганізатором Яринкою Лебедь, яка зараз навчається в Тернополі, та за можливості на громадських засадах долучається до усіх наших ініціатив. З нею ми працювали досить тривалий течас і змогли втілити в життя чимало цікавих ідей. Зараз на цю посаду обіймає Тетяна Гущик, яка пише сценарії та є ведучою багатьох заходів.
- Скільки людей сьогодні трудиться в КМЦ?

- У колективі нині – 13 осіб, включаючи тих, хто працює за сумісництвом і керівників аматорських колективів: «Різнобарв’я», «Мужність», «Розмай», «Володимирські музики», «Молодички». Є такі заходи, до яких долучаємося майже усім колективом і беремо у них участь, виступаючи перед глядачем. Але частіше трапляється так, що частина колективу працює за лаштунками. Це наші звукорежисери Станіслав Грицюк та Сергій Трухоновець, режисер Лариса Половньова, Наталія Нечипорук, яка виготовляє афіші та декорації для сцени, а також люди, які відповідають про чистоту приміщення, справність усіх приборів та конструкцій – це прибиральниця Віра Басинець (раніше вона довгий час працювала кіномеханіком) та завгосп Микола Чепіль.

- Звідки черпаєте ідеї того, як зробити захід особливим, цікавим та шукаєте чим здивувати глядача у залі?
- Підготовкою великих масових заходів, фестивалів займається певний оргкомітет, куди входять і представники культурно-мистецького центру. Усі разом, враховуючи думку та побажання громадськості й беручи до уваги ідеї містян, формуємо план та пишемо сценарій. А при підготовці менш гучних святкових заходів нас виручає інтернет, який часто «підказує» оригінальні ідеї. Ми цікавимося, як проходять свята у інших містах України, стараємося іти в ногу з часом і реалізовувати креативні задуми.

 У своїй діяльності ви тісно співпрацюєте різними закладами, які беруть участь в організації заходів. Кого долучаєте до своєї роботи?
- Взагалі, усіх не перерахувати. Залежно від тематики свята, запрошуємо долучитися ті чи інші колективи. Співпрацюємо з державними структурами, громадськими організаціями, інтернет-спільнотами, територіальним центром, центром позашкільної освіти, хореографічними колективами, різноманітними творчими студіями, засобами масової інформації, які поширюють афіші заходів і навіть з церковними парафіями. Приміром, традиційно готуючи різдвяне свято «Три празники в гості», зверталися до громади та настоятеля церкви Віри, Надії, Любові та матері їх Софії, щоб вони ставили вертеп, а цьогоріч й інші парафії долучилися до свята та заспівали колядок.
- Останнім часом сторінки КМЦ у соціальних мережах «Фейсбук» та «Інстаграм» дуже активні. Ви ділитеся там анонсами заходів, а після їх проведення – фотозвітами, якими слугують світлини місцевих фотографів, журналістів, так інших відвідувачів. Напевно, це ще одна з ваших заслуг – надання певної інтернет-публічності культурно-мистецькому центру?

- Зараз користування соцмережами набуло неабиякої популярності і ми, йдучи в ногу з часом, маємо сторінки в інстаграмі та фейсбуці, які активно ведемо, стараємося максимально наповнювати та висвітлювати роботу КМЦ.

- Карантин спонукав усіх змінити свій звичний формат існування. Культурно-мистецький центр не став винятком і теж змушений був шукати інші напрямки роботи і «перейшов» в інтернет. Розкажіть про особливості роботи онлайн?

- Ми адаптувалися до нових умов роботи, бо нам дуже хочеться займатися улюбленою справою. Звичайно, приємніше працювати з публікою напряму, у звичному режимі, та зараз це, на жаль, неможливо, тому працюємо онлайн. Записуємо відео з нагоди державних свят, опубліковуємо історію великих релігійних свят, вітаємо містян з нагоди професійних свят, а також проводимо конкурси та онлайн-флешмоби. В інтернет-мережі уже пройшли флешмоби з нагоди Дня захисту дітей, Дня батька, Дня друзів. Нещодавно ми проводили онлайн-марафон «Лайкни» до Дня молоді. Це була спільна робота з відділом освіти. Відомі у місті молоді люди підготували міні-лекції на цікаві теми. У кожному відео ми заховали літеру. Переглянувши усі ролики, можна було віднайти літери і скласти слово. Перші п’ять учасників, які відгадали слово і написали його під відповідним дописом, отримали подарунки.

- Над якими проєктами працюєте зараз? Що цікавого готуєте для володимирчан?

- 1 липня стартує міжнародний пленер художників. Він буде частково онлайн. У ньому візьмуть участь не лише місцеві майстри пензля, й долучаться члени спілки художників України та митці з інших країн – Німеччини, Польщі, Білорусі. Крім цього, зраз разом із іншими співорганізаторами розпочали підготовку до Дня міста. Свято пройде теж онлайн. Оргкомітет уже провів одну робочу зустріч в програмі Zoom. Колектив КМЦ спільно з історико-культурним заповідником «Стародавній Володимир» готують онлайн-екскурсію, з народним аматорським театром «Різнобарв’я» уже проводимо зйомки. Також уже відзняли виставу «Синя Борода», прем’єра якої відбудеться у День міста, готуємо онлайн-виставку картин.
- А як же традиційний «Володимирський узвіз»?

- Нещодавно у фейсбуці ми створили спільноту «Рукотвори Володимира-Волинського», до якої запрошуємо долучатися місцевих майстрів різних ремесел, народних умільців. Плануємо до Дня міста організувати «Володимирський узвіз» онлайн. Крім цього, вважаємо, що така спільнота зможе допомогти нашим талановитим землякам розвинути свою діяльність та знайти покупців.

Валентина Тиненська, м.Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: