Красна пава пером, а місто – працею, святами і традиціями

Так уже повелося, що в останні вихідні серпня нововолинці святкують дві важливі дати – День міста та День шахтаря. Нинішній день народження Нововолинська ювілейний – йому виповнилося 65. Розпочалося свято у неділю, 30 серпня, з урочистостей на літній естраді у парку культури та відпочинку. Цього дня в місто прибули поважні гості: депутати Верховної Ради Олег Ляшко, Ігор Гузь, Василь Омельченко і Артем Вітко, а також голова ОДА Володимир Гунчик та керуюча справами Володимир-Волинського міськвиконкому Наталія Прогонюк. Разом із міським головою Віктором Сапожніковим вони вітали нововолинців з ювілеєм, а гірників – із професійним святом. У своїх промовах нардепи Олег Ляшко та Ігор Гузь запевняли містян, що «кістьми ляжуть, але доб’ються від своїх колег додаткового фінансування та надходження вже виділених з держбюджету коштів (200млн.грн.) на шахту №10, щоб уже наступного року держава отримала з неї перші тонни вугілля». Вони також обіцяли добиватися повернення Нововолинську та іншим містам України зон пріоритетного розвитку, відновлення для вугільних підприємств державних дотацій на собівартість видобутого вугілля, а від Мінвуглеенерго – повного погашення зарплати гірникам за липень. Міністра ж галузі Володимира Демчишина за те, що гірники першої копальні залишилися у своє професійне свято без заробітку, Олег Ляшко пропонував «кинути в шахту і засипати російським та іноземним вугіллям».
Після привітань посадовців та народних обранців відбулося нагородження заслужених людей міста Почесними грамотами і подяками ОДА, обласної ради, міського голови та міськвиконкому. А 11 нововолинців, серед яких ветерани органів місцевого самоврядування Галина Бондаренко і Антоніна Соломянюк, завідувач відділу культури Інна Левкова, учасник АТО Сергій Палихата, директор СОКу «Шахтар» Володимир Цвид, педіатр Центру первинної медико-санітарної допомоги ЦМЛ Раїса Ждань, директор ДП «Волиньвантажтранс» Олександр Кондратюк, волонтер Валерій Курстак, начальник дільниці ремонтно-будівельних робіт шахти «Бужанська» Василь Яковинець та начальник дільниці водопровідних мереж «Теплокомуненерго» Михайло Парчук, отримали нагрудні знаки «За заслуги перед містом». До привітань також долучилися генеральний директор ДП «Волиньвугілля» Федір Богдан та голова теркому гірників Юрій Калістратов, які, у свою чергу, вручили шахтарям подяки, грамоти, премії, а декільком – відзнаки «Шахтарська слава».
Багато хто із присутніх дуже хотів особисто поговорити з очільником Радикальної партії, та Олег Ляшко охоче фотографувався з усіма бажаючими, а от поспілкуватися з ним вдалося небагатьом, оскільки нардепи та інші гості міста дуже поспішали в готельно-ресторанний комплекс «SIS».
А тим часом свято продовжувалося. На бульварі Шевченка молодіжно-ресурсний центр «Нові крила» і його представник Олександр Головенко організували фотовиставку з життя міста та акцію на підтримку воїнів АТО: кожен бажаючий залишав своє побажання бійцям на державному прапорі, який спочатку відправиться на схід, а потім повернеться в місто і буде розміщений у міському історичному музеї. У парку пропонували свої вироби народні умільці Василь Янюк і Ольга Сибов із Закарпаття (плетені вироби з лози), Лариса Дрозд із Володимира (ляльки), Ольга Горшилова зі Львова (скляний і порцеляновий посуд та фігурки тварин і птахів) та інші майстри. У парку працювало кілька десятків найрізноманітніших атракціонів, а на літній естраді відбувалися конкурси, показові виступи спортсменів та звучали пісні у виконанні місцевих аматорів сцени. Найяскравішим було шоу «Як дві краплі роси», участь у якому взяли 10 пар близнят та двійнят віком від 4,5 до 11 років. Зокрема це Іра та Катя Манецькі, Назар і Сергій Паньки, Михайло і Марк Федини, Ольга та Олександр Ніколайчуки, Вадим та Іван Свиридюки, Максим та Артем Лисюки, Каріна та Евеліна Міщуки, Софія та Дарина Нестеруки, Андрій і Сергій Драпали та найменші Софія і Катя Гаврисюки. Діти представляли себе, відповідали на запитання вікторин, танцювали, зв’язані попарно спина до спини, тощо. Перемогла у цьому конкурсі дружба, і всі учасники отримали призи. Багато нововолинців та їхніх гостей пригощалися за щедрими столами, розміщеними на території парку. І хоч продаж спиртного був заборонений, це аж ніяк не зупиняло ні представників громадського харчування, ні бажаючих «підняти настрій». Так що правоохоронцям та бійцям нацгвардії, які прибули на допомогу нововолинським колегам із Ковеля та Володимира-Волинського, довелося кликати до декого медиків.
Невдоволеними цьогоріч залишилися представники ЗМІ, бо вперше за 10 років їх не зібрали усіх в кафе, як це робилося раніше з ініціативи колишнього керуючого справами міськвиконкому Леоніда Кошлатого.
Закінчилося свято гала-концертом за участю рок-поп-гуртів та окремих виконавців Волині.
Валентина Савчук, м.Нововолинськ

Розділ новин: 

Коментарі