Історію Волині досліджуватимуть системно

Про хід підготовки обласної програми історичних досліджень Волині говорили 16 січня під час оперативної наради у голови облдержадміністрації, інформує відділ інформаційної політики ОДА. За словами декана історичного факультету Східноєвропейського національного університету ім.Лесі Українки Анатолія Шваба, протягом останніх 25 років не було жодного системного загальнонаціонального проекту, аби сформувати трактування історичного минулого українців в цілому. Тому пропонується створення системної програми дослідження історії Волині.
–Мета цієї програми полягає у проведенні комплексу заходів із дослідження та популяризації історії Волині на основі сучасних методологічних підходів і дослідницьких практик, результатом яких має стати поява якісно нових, систематизованих науково та науково-популярних продуктів; створення сучасної джерельної та науково-методичної бази історичних досліджень Волині, покликане піднести роль і значення Волині в історії українського державотворення і загальноєвропейських політичних, економічних та культурних процесів; актуалізувати локальні історико-краєзнавчі дослідження; сприяти національно-патріотичному вихованню шкільної молоді та розумінню історичної значимості формування сучасних загальноєвропейських цінностей, – зазначив Анатолій Григорович.
Важливо, що кошти, виділені на реалізацію програми, спрямують на реалізацію конкретних заходів, а не на оплату праці робітників. Програма розрахована на п’ять років. Результатом її має стати поява цілої низки наукових продуктів: науково-популярної історії Волині, багатотомного видання історії Волині, енциклопедії історії Волині, а також тематичних збірників, присвячених найбільш суперечливим темам з історії Волині. Реалізація програми здійснюватиметься під керівництвом обласної державної адміністрації.
Підготувала Міла Сергєєва

Розділ новин: 

Коментарі