Голова районної ради Роман Гук взяв участь у з’їзді Української асоціації районних і обласних рад

17 лютого у Києві відбувся з’їзд Української асоціації районних та обласних рад, участь у якому взяв голова Володимир-Волинської районної ради Роман Гук.
Порядок денний з’їзду стосувався рішень, що забезпечують змогу повноцінно функціонувати об’єднанню відповідно до Статуту Асоціації. Починаючи з 2014 року, процес децентралізації не виробив рішень стосовно створення виконавчих комітетів, що не дозволяє регіональним депутатам повноцінно представляти спільні інтереси територіальних громад.
У заході брали участь представники центральних органів влади, народні депутати України, міністр інфраструктури Володимир Омелян з одним із заступників, інші державні службовці, які мають безпосередній стосунок до реалізації реформи органів місцевого самоврядування.
Повернувшись із Києва, Роман Григорович дав коротке інтерв’ю нашій газеті.
-Романе Григоровичу, які відповіді на проблемні питання місцевого самоврядування Ви отримали на з’їзді?
-Конкретного розгляду проблем місцевого самоврядування на з’їзді не було, адже на порядок денний виносилися в основному організаційні питання, такі як припинення повноважень віце-президентів Асоціації, внесення змін та доповнень до Статуту, припинення повноважень віце-президентів Асоціації та формування нового складу об’єднання, визначення основних напрямків діяльності, розгляд та затвердження довгострокових програм Асоціації та інші. Було заслухано звіт голови правління Асоціації про роботу за минулий рік та звіт про господарсько-фінансову діяльність. Ряд проблемних питань місцевого самоврядування були внесені у звернення членів з’їзду та адресовані для розгляду у Верховну Раду та Кабінет Міністрів України. Одне з них направлено у НКРЕ щодо здійснення державного регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг. Проблема полягає в тому, що наприкінці минулого року було скасовано нічний тариф на оплату електроенергії, що забезпечує вуличне освітлення. А для сільрад платити за денним тарифом надто дорого.
-Чи була розв’язана проблема з населеними пунктами, що відносяться до одних районів, але хочуть увійти до складу ОТГ, розташованих на територіях інших, суміжних з ними?
-Дане питання піднімалося і було також включено у звернення до Верховної Ради щодо підтримки законопроекту №5520 «Проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей добровільних об’єднань територіальних громад, розташованих на території суміжних районів». Прозвучала інформація, що розглядатися у парламенті він буде у березні чи квітні. Народні депутати мають своє бачення проблеми, тож цілком імовірно, що законопроект приймуть.
-Як вирішується питання створення Зарічанської об’єднаної громади?
-Це питання наразі на розгляді, остаточне рішення прийматимуть у Києві.
У Волинській облдержадміністрації заперечень проти створення Зарічанської ОТГ немає. За попередніми підрахунками, проведеними структурними підрозділами ОДА, об’єднана громада, створена шляхом злиття Зарічанської та Ласківської сільрад, матиме фінансову спроможність себе утримувати, тобто відповідає головному принципу утворення громад. Загалом процес децентралізації дуже складний. У сусідній Польщі реалізація адмінреформи тривала 20 років – і це нормально. І у нас децентралізація проходить не так швидко і гладко, як би цього хотілося.
Міла Сергєєва, Володимир-Волинський район

Розділ новин: 

Коментарі