Думки вголос про… виступи народних театрів у Володимирі-Волинському

Цими вихідними, 10-11 листопада, відбувся обласний огляд-конкурс народних аматорських театрів, театральних колективів. Частина конкурсної програми проходила в неділю у Володимирі-Волинському. У княжому місті виступали народні театри «Відродження» ім.Б.Берези, «ГаРмИдЕр» з Луцька і «Різнобарв’я» (їм таки дали «народного»… Про це читайте тут!).
Хоча я і не фахівець з театрального мистецтва, але, як казала моя викладачка з філософії, кожна думка має право на існування! Тому поділюся своїм враженням від виступів колективів, які я бачив. А також хотів би розказати про розбіжності, які виникли у моїй голові під час проведення цього конкурсу.

Отже, про виступи…

Першими на сцену вийшли актори театру «Відродження» ім. Богдана Берези. Одразу скажу, що вони працюють як фахівці. Хоча не все було гладко і досконало (про причини дещо пізніше…), виступ мені дуже сподобався. Твір, який поставила режисер, був серйозний, глибокий, актори вивчили ролі, від вистави я залишився у захваті. Єдине, що не сподобалося – типу хоровий спів, який, як на мене, не дуже вдався – «хто – в ліс, хто – по дрова» називається… Але загальне враження від виступу залишилося на високому рівні! Шкода, що мало людей відвідало цю виставу…

DSC_0061 DSC_0049
Другими показували свою акторську майстерність театр-студія «ГаРмИдЕр» із власною виставою «Монодії в червоному». Що тут казати? Це Професіонали з великої літери, які привезли на огляд володимирчан і комісії один із найпопулярніших своїх творів. Я був дуже вражений, сидів «з відкритим ротом». Та й усі присутні у напівтемному залі під час усієї вистави підтримували майже абсолютну тишу. Проте після завершення я почув від глядачів неоднозначні відгуки. Комусь дуже сподобалося, комусь не сильно, а дехто взагалі нічого не зрозумів. Мабуть, просто наші люди ще не готові до такого авангарду та експериментів у театральному мистецтві…

IMG_20181111_144634 IMG_20181111_144948
А тепер перейдемо до нашого прославленого і рік як народного колективу «Різнобарв’я». Гра акторів, з моєї точки зору, як глядача, була просто жахливою. Це не рівень хорошого театру, а максимум – шкільна вистава на новорічному ранку. Так званий капусник взагалі нагадав шкільну сценку про іменник, прикметник, дієслова та інші частини мови, яку ставлять учні 6-7 класів. На самій же виставі мені дуже захотілося спати. І щоб не захропіти на весь зал, довелося вийти під час антракту.
Взагалі це друга вистава «Різнобарв’я», яку я відвідав. Перша була ще приблизно два роки тому. Відтоді нічого не змінилося. Як грали тоді, так грають і зараз. Склалося таке враження, що на плечах майстра Лариси Половньової, яку я ДУЖЕ поважаю, стараються «виїхати» всі, кому не лінь: і працівники міськради, і вчителі, і навіть «культурна сепаратистка»-директор РБК Зінаїда Мстиславівна Петровс, яка б мала відстоювати інтереси іншого театру!

IMG_20181111_153242 IMG_20181111_154439

Про суперечливість конкурсу…

Для тих, хто не знає, існують «УМОВИ ПРОВЕДЕННЯ обласного огляду-конкурсу народних аматорських театрів, театральних колективів присвяченого 120-й річниці від дня народження корифея українського театру, народної артистки, лауреата Державної премії імені Т.Г. Шевченка Наталії Ужвій». У них прописано аж 4 правила із 3-4-ма підпунктами, які і тут умудрилися порушити чи то організатори, чи то самі учасники. Декілька порушень я перерахую.
По-перше, згідно з п.3.1, тривалість виступу колективу не мала перевищувати 60 хвилин. Так театр «Відродження» на вимогу журі був змушений «на ходу» скорочувати свій виступ (це і є основна причина того, що я згадував вище!). Проте «ГаРмИдЕр» і «Різнобарв’я» не були обмежені в часі, і їхні виступи тривали приблизно до 2 годин.
По-друге, згідно з тим же пунктом, кожен колектив, який брав участь у конкурсі, повинен був підготувати театральне привітання (капусник). Цю умову виконали лише два учасники із мною побачених. Театр-студія «ГаРмИдЕр» цієї умови не дотримався.
По-третє, що на мою думку, найголовніше, згідно з п.3.1, у конкурсі мали би представити вистави, в яких зіграла ролі Наталія Ужвій. Проте ні «ГаРмИдЕр», ні «Різнобарв’я» цієї умови також не виконали.
От і думайте, чи справедливо «ГаРмИдЕр» зайняв ПЕРШЕ місце, «Різнобарв’я» – ДРУГЕ, а «Відродження»- ТРЕТЄ.
П.С.: Все, що я висловлюю – це оціночне судження як звичайного глядача і жителя міста Володимир-Волинський. І редакція газети «Місто вечірнє» може не підтримувати поглядів мого блогу… а може і підтримувати. Це кожен сам вирішить!
Олексій Біянов, м. Володимир-Волинський

Напишіть відгук

Увійти за допомогою:

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>