Для шестикласників ЗОШ №1 число «13» стало щасливим

Конкурс очима педагогів: «Ми і наші учні стали відомими всьому місту».
Під останні акорди 2016 року, що відходив, завершився і конкурс «Наш клас і наш вчитель», який відкрив чудові та неповторні учнівські колективи міста Володимира-Волинського і району, Нововолинська, розповів про шкільне життя і дозвілля школярів, про талановитих і мудрих педагогів. Цілий рік журналісти «Міста вечірнього» знайомилися з учнівськими колективами і готували публікації про них. Протягом року тривало голосування вболівальників, серед яких на першому місці, звичайно ж, були батьки, бабусі та дідусі. І ось 12 класних колективів стали фіналістами конкурсу. Фінальна зустріч відбулася 15 січня 2017 року у приміщенні Володимир-Волинського КМЦ. Фіналісти змогли ще раз продемонструвати свої вміння і здобутки. У фойє КМЦ привертали увагу виставки дитячих робіт, малюнків, оригінальних колажів тощо. Робіт було так багато, що, на жаль, не вистачило столів, аби їх розмістити. І це, мабуть, стало чи не єдиною прикрістю свята.
У центрі уваги – класні керівники, адже саме завдяки їхньому вмінню організовувати і заохочувати вихованців учні взяли участь у конкурсі. Керівникам класів-фіналістів у ході опитування ми поставили наступні запитання:
1.Що означає для Вас участь у конкурсі «Наш клас і наш вчитель»?
2.Що можете сказати про ставлення дітей до конкурсу?
Оксана Святославівна Кротач, класовод 2-Г класу НВК №3:
1.-Погодилася взяти участь у конкурсі, аби стимулювати дітей до того, щоб вболівали за колектив, не зупинялися на досягнутому, а постійно збагачували свої здобутки, розвивали творчі здібності та водночас розвивалися як особистості, відчували впевненість у собі, у своїх силах та можливостях, а також щоб вчилися поводитися серед спільноти.
2.–Діти значно краще поставилися до участі у конкурсі, ніж їхні батьки. Учні виявили активність, збирали голоси. Вони хотіли і вибилися у дванадцятку фіналістів. Отже, завзятість та бажання дітей взяли верх.
Лариса Володимирівна Пасальська, класний керівник 6-А класу ЗОШ №1:
1.–Брати участь у конкурсах – це завжди цікаво. Це ще одна нагода згуртувати колектив, випробувати свої сили, презентувати можливості учнів. До того ж нас повністю підтримали батьки.
2.–Завдяки конкурсу у дітей з’явився позитивний азарт – їм хотілося боротися і перемагати. Учні дуже активно голосували. Для них це було відчуття радості за успіх, за те, чого вони прагнуть.
Світлана Михайлівна Дудко, класовод 3-Д класу НВК №3:
1.–Конкурс – це заохочення дітей до діяльності та виховання розуміння, що необхідно докласти зусиль, аби досягти своєї мети.
2.–Участь у конкурсі дуже зацікавила дітей. Вони уважно слідкували за рейтингом на сторінках газети, вболівали за клас, переживали, активно збирали купони, щоб отримати якомога більше голосів. Байдужих не було, ідея сподобалася всім. Але особливо хочеться відзначити вклад Віктора Кузьмука – хлопчика, який навчається вдома, але не залишився осторонь класного колективу.
Тетяна Миколаївна Музичук, класний керівник 6-Г класу ЗОШ №2:
1.-Моє завдання як класного керівника – згуртування класного колективу. А конкурс – це шанс здобути перемогу, пройти через випробування своїх можливостей. Водночас це гра, результати якої важливі для дітей. Ми давно мріємо відвідати Львів, а конкурс допомагає бодай наблизитися до реалізації мети.
2.–Діти дуже позитивно та активно поставилися до участі в конкурсі. Їхнє натхнення підтримували батьки. У нас жодна інформаційна хвилинка не обходилася без свіжого номера газети «Місто вечірнє». Ми цікавилися не лише рейтингом та вирізали купони, а й переглядали публікації.
Віта Петрівна Лопушанська, 2-Б клас ЗОШ №1:
1.-Конкурс був цікавим, продуманим. Діти взяли активну участь, а їх підтримали батьки. Під час голосування ми створили в Інтернеті свій блог під назвою «Проголосуйте за нас». Однак маю сказати, що голосування не було прозорим, і це, мабуть, єдиний недолік конкурсу.
2.-Учні більше згуртувалися, відвідують гуртки в ЦПО, музичну та художню школи, багато мандруємо, відвідали цікаві місця. У Львові ще не були, і хоч не впевнені у перемозі, але на фінал йдемо залюбки.
Валентина Геннадіївна Адамчук: 3-А клас ЗОШ №1:
1.-Тим, що про нас і наші благодійні справи дізналося все місто, ми завдячуємо цьому конкурсу. Щодо зауважень, то хотілося б, аби голосування було об’єктивнішим.
2.-Радію успіхам своїх вихованців. Це головний результат участі у конкурсі. Моя учениця Валерія Паюк стала переможцем Всесвітнього дитячого конкурсу у Японії. Її робота в галузі декоративно-прикладного мистецтва «Золота вівця на ковзанах» здобула призове місце.
Людмила Леонідівна Католик, 5(6)-Б клас ЗОШ №1:
1.-Ми дуже хвилювалися під час цього конкурсу, активно збирали купони, слідкували за рейтингом. Водночас це було і дуже цікаво.
2.-Діти стали дружніші, згуртованіші, все роблять спільно. Ми відвідали Рівне, Луцьк, провели Андріївські вечорниці, вітаючи польську делегацію. Словом, учні загорілися новими ідеями.
Тетяна Іванівна Савюк, 5-Б клас гімназії ім.Цинкаловського:
1.-Ми задоволені, бо стали відомими. Діти отримали змогу розповісти про свої таланти і захоплення. Це додало їм впевненості в собі, з’явилося бажання брати участь у наступних конкурсах.
2.-Головне, що діти не прагнуть завоювати перше місце, але їм цікаво і з’явився стимул до чогось більшого. Вони радіють кожній нагоді побувати серед ровесників, дізнатися про їхнє життя і захоплення, поділитися своїми радощами. Конкурси ще і навчають спілкування.
Зоряна Петрівна Куціян, класовод 1-Б класу ЗОШ №1:
1.-Для нас цей конкурс означав визначення класу серед багатьох інших. Стимулював дітей до згуртованості. Зацікавив та залучив батьків, мене і учнів до преси та Інтернету.
2.-Учні були задоволені. Батьки активно голосували та вболівали за наш клас. Залучали усіх рідних та близьких.
Тетяна Василівна Яйчук, класовод 3-Б класу ЗОШ №2:
1.-Конкурс згуртував батьків, класовода та учнів. Заохотив до голосування для досягнення спільної мети. Усі прагнули до перемоги задля головного призу – поїздки до міста Львова.
2.-Представили себе як клас маленьких патріотів. Усі голосували, переживали та очікували хорошого результату
«Свято кращим вийти може, якщо кожен допоможе»
Із веселої і щасливої країни дитинства прилетіла на свято чудова муза. Вона привела до учнів талановитих людей нашого міста: потішного клоуна (Сергій Терьохін), статечних ведучих Дарину Лебедь та Андрія Скорупського, колектив «Спалах», який бере участь в організації свят, а також невтомного помічника організаторів Миколу Туруцького. Та головними артистами концерту були самі фіналісти. На шляху до перемоги і перед учнями, і перед їхніми наставниками стояло ще одне завдання – привітати один одного, простягнути руку дружби, продемонструвати свої таланти. «Підморгни. Руку дай. Ущипни. Обійми» - ці жартівливі і водночас зворушливі слова стали своєрідним девізом святкового концерту. Насамперед своїх учнів, які захищали честь класу на сцені, представили класні керівники. До слова запрошена Оксана Святославівна Кротач, класовод 3-Г класу НКВ №3. Її вихованець – маленька зірочка Михайло Муц - натхненно продекламував вірш Тараса Шевченка «І досі сниться».
Що тільки не люблять учні 6-А класу ЗОШ №1. За словами класного керівника Лариси Володимирівни Пасальської, учні і солодощі випікають, і у футбол грають, і на зорях гадають. У пошані в них музичні інструменти, і тому так зворушливо звучала флейта в руках Оксани Зубко.
Українські народні пісні виконала на домбрі учениця 3-Д класу ЗОШ №3 Маріанна Сіліч, вихованка Світлани Михайлівни Дудко, наставниці третьокласників. А учениця цього класу Анастасія Козачук виконала пісню «Україна – це я».
Тетяна Іванівна Савюк, класний керівник 5-Б класу гімназії імені О.Цинкаловського, вийшла на сцену разом з вихованцями, вони разом подарували залу пісню «Ми – п’ятикласники».
Валентина Геннадіївна Адамчук, класовод 3-А класу ЗОШ №1, зазначила, що публікація про її дружний клас була надрукована у 9-му номері газети, який вийшов напередодні 8 Березня, що було досить символічним і для батьків. На знак подяки найдорожчим людям полилася над залом пісня «Рушничок» у виконанні Іринки Адамчук.
Звертаючись до глядачів, наставник 2-Б класу першої міської школи Віта Петрівна Лопушанська навела цитату про те, що «дитина – це не посудина, яку потрібно наповнити, а факел, який необхідно запалити». І запалили всіх вихованці Віти Петрівни бадьорою веселою полькою.
Виступ учнів 6-Б класу ЗОШ №1 під керівництвом Людмили Леонідівни Католик став апогеєм концерту, тому що юні артисти не лише оригінально представили себе, а й заспівали новорічну вітальну пісню, яка хорошим настроєм об’єднала всіх.
Під час концерту з уст вчителів і учнів звучали зворушливі слова подяки на адресу батьків, роль яких у навчанні дітей, розвитку їхніх творчих здібностей перебільшити не можна. Доклали батьки чимало зусиль для того, аби їхні діти стали фіналістами конкурсу.
Поїздку до Львова завоював 6-Б клас ЗОШ №1
І ось наблизилася хвилююча мить, яка змусила присутніх у залі затамувати подих. На сцену підійнявся голова лічильної конкурсної комісії Юрій Жук. Повідомивши про те, що розіграш місць проведено чесно і з дотриманням процедури прозорості та публічності, Юрій Богданович на очах у всіх розірвав конверт з результатами розіграшу. Місця були розподілені наступним чином (перший номер вказує на номер газети, в якому вміщена інформація про клас):
1. №13 5(6)-Б клас ЗОШ №1 – 580 голосів;
2. №8 6-Г клас ЗОШ №2 - 503 голоси;
3. №9 3-А клас ЗОШ №1 – 255 голосів;
4. №6 3-Д клас НКВ №3 – 251 голос;
5. №5 2-Г клас ЗОШ №3 – 239 голосів;
6. №11 3-Б клас НВК №1 м. Нововолинськ – 196 голосів;
7. №16 3-Б клас ЗОШ №2 м. Нововолинськ – 191 голос;
8. №14 2-Б клас ЗОШ №1 – 170 голосів;
9. №47 5-Б клас гімназії імені О.Цинкаловського – 165 голосів;
10. №39 3-В клас ЗОШ №5 – 164 голоси;
11. №32 6-А клас ЗОШ №1 – 163 голоси;
12. №40 1-Б ЗОШ №1 – 161 голос.
Згідно із традицією, визначення місць озвучувалося у зворотному порядку, починаючи з 12-го місця. А тому, коли було визначено 2-е місце, зал вибухнув бурхливими оплесками, адже вже було зрозуміло, кому дісталася перемога. Так 5-Б (нині вже 6-Б) клас ЗОШ №1 завоював основний приз конкурсу – безкоштовну поїздку на екскурсію до міста Лева. Як не дивно, але фатальне число «13», а саме в цьому номері газети була надрукована публікація про 5-Б, виявилося для учнів щасливим. Та що можуть вдіяти прикмети, якщо дружба, взаємодопомога, віра в перемогу є сильнішими. Не залишилася поза увагою організаторів та спонсорів конкурсу і решта фіналістів. Усім вручили пам’ятні коштовні подарунки. Але головним призом святкового дійства був, безумовно, чудовий настрій.
Антоніна Булавіна, м. Володимир-Волинський Фото Юлії Оберук

Розділ новин: 

Коментарі