Обсервація: контроль чи самоконтроль?

Хоч в Україні знову посилили правила карантину, та наші співвітчизники вже сміливо їдуть за кордон як на відпочинок, так і на роботу. Як повідомили наші земляки, які недавно знову перетнули кордон в напрямку сусідньої Польщі, обсервації як такої там немає. Проте щоранку і щовечора приїздить поліція, тактовно і чемно цікавиться самопочуттям, міряє температуру. Проте в Україні, попри різні чутки, обсервація все ще зберігається, оскільки число хворих не зменшується. Хто організовує і контролює обсервацію людей? З цим питанням ми знову звернулися до завідувача Володимир-Волинською міськрайонною лабораторією Валерія Онищука.

- Контроль за самоізоляціє покладено на голів органів місцевої влади. Проте на даний час в жодному ОТГ , окрім Устилузької, немає відповідного приміщення, де могли б спокійно перебувати люди, які проходять обсервацію. Ці приміщення повинні бути просторі і з хорошим опаленням. На даний час в місті і районі таких людей, які проходять обсервацію, немає. Щодо контролю над людьми, які проходять обсервацію, то це обов’язки поліції. У них є своя спеціальна програма дій. Поліція супроводжує людину, якій потрібна ізоляція, за повідомленням митниці до місця обсервації. Якщо людина відмовляється, її мають право відправити в центр обсервації, що діє в Згоранах. Однак слід сказати, що наші люди свідомо йдуть на самоізоляцію і дотримуються всіх вимог і правил, – розповів Валерій Онищук.

Програма дій поліції чітко окреслена у відповідній Постанові уряду. За повідомленням митниці людину, яка перетнула кордон, (або групу людей за складеними списками) супроводжують до місця проживання. Про прибуття таких людей на місце ізоляції повідомляють керівництву міста, ОТГ, старостам населених пунктів, шерифам. Складаються відповідні протоколи.

Великим плюсом є те, що українці, які повернулися на рідну землю, в основному самі звертаються до органів влади та поліції з проханням самоізоляції. Це говорить про наявність відповідальності перед суспільством. Випадків примусової обсервації на Волині зафіксовано лише два і, на щастя, не на Володимирщині. 14 днів самоізоляції – не великий період. Це час відпочинку після напруженого робочого сезону, час спілкування з рідними людьми, якщо ви проходите самоізоляцію вдома. Якщо ви ведете себе гідно, не порушуючи правил та вимог, поліція і керівники населених пунктів навряд чи стануть вас зайвий раз турбувати. Поки що немає постанови, яка повністю ліквідовує самоізоляцію. Отже, самоізоляція – це питання нашого сумління, нашої поваги до людей, серед яких ми проживаємо.
Антоніна Булавіна, м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: