Взяв у кредит дві тисячі, а віддати треба п’ятнадцять. Як не допустити цього?

Про що варто знати, коли виникає потреба взяти кредит у фінансовій компанії, яка пропонує швидко та без довідки про доходи надати певну суму грошей.
Відразу наголосимо, що мова йде не про банківські установи, а про фінансові компанії, які надають послуги з кредитування. Свою діяльність вони проводять на підставі відповідної ліцензії, тобто є абсолютно легальними. Їхня чисельність активно зростає останні два роки. Такі компанії мають свої представництва у різних містах України, в тому числі й у Володимирі-Волинському.
Ми не беремося називати ці компанії чи аналізувати їх діяльність. Наша мета – поінформувати населення. Ми прагнемо, щоб люди були більш обізнаними та знали, на що потрібно зважати, коли вирішили взяти позику.
Фінансові компанії пропонують швидкі гроші без надання довідки про доходи та паперової тяганини. Позику оформлюють за спрощеним порядком отримання кредиту, протягом короткого терміну. Потрібно лише пред’явити свій паспорт. Ніхто не перевіряє кредитну історію і допомогти вирішити фінансові проблемі готові навіть тим, кому зазвичай відмовляють банки.
Рекламу про свої послуги вони розміщують у людних місцях, на стовпах для оголошень, рекламують по радіо й телебаченню, в інтернеті. А буває, що навіть роблять розсилку у вигляді смс-повідомлень на телефони.
Такі компанії можуть надати в кредит суму не більше розміру мінімальної заробітної плати, а повернути її потрібно з відсотками протягом 30-ти днів.
Нам відомо, що є чимало випадків, коли місцеві мешканці змушені брати позики у таких компаній. Хтось - через те, що зіткнувся з важкими життєвими обставинами і терміново потребує грошей, а хтось змушений шукати кошти на лікування. Усі вони мають надію повернути «позичені» гроші вчасно, однак це не завжди вдається і люди потрапляють у боргову яму: беруть один кредит, потім інший, щоб погасити перший і так далі.
На що варто звернути увагу перед тим, як взяти позику?
До того, як взяти кредит, людина повинна добре проаналізувати свої доходи, розпланувати витрати та прорахувати можливі надходження. Також вона повинна зважати, що можливі непередбачувані ситуації, які спонукатимуть до того, що потрібно буде використати певні кошти. Людина має чітко зрозуміти усі ризики і бути впевненою, що має спроможність протягом 30-ти днів погасити кредит. Якщо цього не трапиться, то нараховуватиметься пеня та штрафи.
Підписуючи договір з фінансовою компанією, людина має з ним ознайомитися. Такі договори, як правило, надруковані дуже дрібним шрифтом і часто з використанням таких формулювань, що не кожен може все зрозуміти. Щоб не втрапити в халепу, варто уже на цьому етапі проконсультуватися з юристом. Саме фахівець зможе кожному доступно пояснити, на яких умовах береться позика та які зобов’язання у сторін.
Що робити, коли заборгованість зросте?
Якщо впродовж 30 днів з якихось причин людина не погасила заборгованість, то з часом штрафів і пені може «набігти» чимало. Борг збільшується у кілька разів. Взявши 2 тисячі гривень в кредит і вчасно не заплативши, через кілька місяців можна отримати борг розміром 15 тисяч гривень.
Якщо сума заплачена не повністю, тобто не доплачено 50 копійок, то відбудеться нарахування пені і з часом сума збільшиться.
Та не варто впадати у відчай. Вихід є і з цієї ситуації. Якщо людина не проконсультувалася з юристом заздалегідь, до того, як взяти кредит, то це зробити буде не пізно й навіть на цьому етапі. Тоді з’являється більше шансів на врегулювання даної проблеми законним шляхом і в якомога коротші терміни.
Якщо людину було введено в оману, то потрібно звертатися до суду і визнавати укладений договір з фінансовою компанією недійсним.
Фінансова компанія, яка хоче повернути свої кошти, звертається до суду про стягнення боргу або до нотаріусів про видачу виконавчих написів. Подати до суду компанія може в межах строку позовної давності, а це – 3 роки. Лише уявіть: хтось, може, уже й забув про несплачені кошти, а за три роки сума зросте колосально!
Про те, щоб рішення суду було виконане, дбає виконавча служба. Саме цей орган вирішить, яким чином будуть стягуватися кошти: шляхом арешту рахунків, реалізацією майна чи іншим.
Та все ж існує спосіб залагодити ситуацію – варто домовлятися з фінансовою компанією. Вони зазвичай ідуть назустріч «позичальнику» і можуть просити погасити лише так зване «тіло» кредиту, тобто ту суму, яка була позичена людиною і незначних відсотків, без суми нарахувань штрафу та пені.
Кредит можна отримати онлайн за 20 хвилин
Весь простір інтернету засмічений рекламою фінансових компаній. На різноманітних інтернет-ресурсах такі компанії розміщують яскраві рекламні банери чи навіть відеоролики, де пояснюють, що готові прямо зараз допомогти з отриманням коштів. Можливість отримати гроші протягом короткого часу, не виходячи з дому, манить багатьох. Фактори, які цьому сприяють нині – це наявність карантину, відсутність заробітку, та зниження доходів. Якщо людина зацікавлюється, то переходить за посиланням на ознайомлення з правилами надання кредиту, а після того їй надсилають договір. Він підписується, згідно закону про електронну комерцію шляхом введення одноразового ідентифікатора. Коли людина погоджується з усім, що прописане в договорі і має бажання далі проходити процедуру одержання кредиту, фінансова компанія надсилає одноразовий ідентифікатор. Його введення та надсилання на адресу фінансової компанії є підтвердженням згоди на одержання даного кредиту. Людину ідентифікують через ID-банкінг, який є аналогом електронного підпису та створюється при отриманні платіжних банківських карточок (Visa та Мastercard від «Ощадбанку», «ПриватБанку», інші). Відповідно, коли банк видає будь-яку платіжну картку, він має повну інформацію про людину, копію її паспортних даних і навіть фото. А отже, ця інформація доступна й фінансовій компанії. Через10-20 хвилин на свою банківську картку людина вже отримує необхідну суму коштів.
Студенти беруть кредити, забувають про них, а платити доводиться батькам
Легкодоступність таких кредитів приваблює й викликає спокусу скористатися можливістю отримати немалу суму грошей за короткий термін часу у недосвідчених в цих питаннях осіб від 18 років. Часто це студенти, які не мають можливості заробляти, однак постійно потребують коштів. Зазвичай вони витрачають позичені кошти на якісь забаганки чи розваги. Ба більше, серед молодих людей поширений міф, що дані кредити можна не повертати. Однак, це зовсім не так і погасити кредит таки доведеться у будь-якому разі.
Відсутність контролю з боку батьків, зумовлює те, що вони дізнаються про наявність кредитів занадто пізно, зазвичай тоді, коли уже «набігли» значні штрафні санкції та пеня і починаються дзвінки від колекторських компаній про те, що їхнє чадо винне значні суми фінансовим компаніям. Тоді батьки беруться вирішувати фінансові питання своїх дітей.
Варто пам’ятати, якщо ви отримали отримали виконавчий напис від нотаріуса або повістку до суду – не варто миритися з цим, а слід звернутися до адвоката і з його допомогою здійснювати захист своїх інтересів у суді. Бо зазвичай, суди ці захмарні суми можуть суттєво зменшити. В такій ситуації не слід боятися людського осуду, того, що кредитна історія стане відома друзям чи сусідам, а треба захищати свої права, адже вимоги фінансових компаній не завжди є законними і обґрунтованими.
Вікторія Чаос

Розділ новин: 

Коментарі

Можу порадити цей канал, для читання новин на тему фінансів https://t.me/s/skywards_UA

Коментарі