Конкурсант №9. Олена Володимирівна Станько, лікар акушер-гінеколог, завідувачка гінекологічного відділення КП «Володимир-Волинське ТМО».

×

Повідомлення про стан

Щоб мати право голосувати необхідно Отримати доступ.

«Робота – це моє хобі, якому я віддаю багато часу»

Олена Станько уже два десятиліття стоїть на сторожі жіночого здоров’я. Вона консультує, лікує, проводить оперативні втручання, а також допомагає прийти у цей світ новому життю.

Про Олену Станько нас просили написати її пацієнтки, які не втомлюються дякувати лікарці за професіоналізм і чуйне, дбайливе ставлення. Так багато хороших, теплих слів почули про Олену Володимирівну та про гінекологічне відділення, яким вона опікується вже 18 років. «Прийняла» його від знаної у місті та районі завідуючої Алли Ємчик, примножуючи здобутки якої, вносила свій вклад та самовіддано працювала над розвитком відділення й гінекології у нашій лікарні.
Народилася Олена Максимчук у Володимирі-Волинському. Її тато, Володимир Федорович, був інженером, а маму, лікаря-акушера Аліну Михайлівну Ваврисевич, досі теплим словом згадують вдячні пацієнти. Мамин приклад відіграв важливу роль у формуванні світогляду та цінностей доньки, тому вона пішла її слідами і після закінчення школи вступила на лікувальний факультет Тернопільського медичного інституту. Отримавши диплом, мала змогу залишитися в Тернополі, та робота інфекціоніста, яку пропонували, була не до душі, тому Олена повернулася до рідного міста, де остаточно визначилася з вибором фаху лікаря-гінеколога. Спершу працювала в пологовому будинку, згодом – у гінекологічному відділенні, яке з часом очолила. 
- Я отримала це відділення, так би мовити, з рук дуже хорошої людини, щедрої, щирої, доброзичливої Алли Ємчик. Також моєю наставницею була мама, тому у мене за плечима сильна школа, - каже Олена Станько. – Я вдячна їм за науку і цінні настанови.
Близько 12 років тому відділення перевели у нинішнє приміщення, яке на той час було у досить занедбаному стані. Із допомогою пацієнтів і спонсорів  зробили якісний ремонт, щоб ті, хто тут працює, і ті, хто лікується, почувалися комфортно, щоб їм було приємно, по-домашньому. 
Щомісяця тут проходить лікування близько 60 жінок. Кваліфіковану допомогу їм надають двоє лікарів та п’ять медсестер, про чистоту та охайність дбають п’ятеро санітарок. Усі на відмінно виконують свої обов’язки і дбайливо та шанобливо ставляться до кожної пацієнтки.  
- У мене – найкращий колектив! Я впевнена в кожному, знаю, що тут ніхто не підведе, не підставить і завжди допоможе та зробить все від нього залежне, щоб нам усім було комфортно тут працювати, а жінкам – отримувати якісну медичну допомогу, - розповідає Олена Станько. – Ми дуже згуртовані і вже давно стали, наче одна родина.  
Минулого року містом почала ширитися інформація про реорганізацію відділення і об’єднання його з пологовим. У той момент завідувачка непокоїлася за свій персонал. Її турбувало питання, чи забезпечать усіх підлеглих робочими місцями. Боляче було від думки, що відділення, яке називають одним з найкращих в області і яке є досить масштабним, перестане існувати. І разом з тим рухне все, що створювалося роками ще попередньою завідувачкою і вже безпосередньо Оленою Володимирівною, що розпадеться та дружна сім’я, яка так багато зусиль докладала, щоб відділення було дійсно одним з найкращих. Тут роблять досить серйозні гінекологічні операції, застосовують сучасні підходи до вирішення різних «жіночих» проблем. Тому так хотілося, щоб усі напрацювання були збережені. Поки що ситуація з подальшою долею відділення не вирішена. 
Цікаво, що, навчаючись в інституті, Олена Володимирівна мала велике бажання допомагати людям, щоправда, у той час вона бачила себе дещо в іншій сфері. Хотіла стати науковцем, щоб працювати на благо людства, розвиваючи цю галузь науки. Зараз не шкодує, що такі мрії не здійснилися, адже нині вона не теоретично, а практично допомагає людям. І можливо, ця допомога є більш вагомою. Врятовані життя, збережена вагітність, шанс на материнство, народжені малюки, піднята жіноча самооцінка та подолані недуги – це усе результати її щоденної роботи, в якій такими важливими є і слово, і діло.  
Її пацієнтками є молоді жінки, які, як правило, звертаються у відділення з приводу планування вагітності, через проблеми із зачаттям малюка, із загрозами викиднів; жінки середнього віку, які у зв’язку із сучасним стилем та темпом життя, через стреси, мають якісь гормональні порушення; жінки старшого віку, що зіткнулися з віковими проблемами або гормональними порушеннями. Крім цього, є хворі з онкопатологіями. Частину таких захворювань виявляють на ранніх стадіях, і вдається зарадити біді. А буває, що доводиться просто розводити руками через те, що допомогти неможливо, бо звернення зі скаргою на здоров’я відбулося запізно. Траплялося, що жінка востаннє була на огляді в лікаря 10 років тому, і через те, що не звернулася раніше, хвороба не була виявлена та пролікована на ранніх стадіях. А було й таке, коли від огляду гінеколога минуло три місяці, але стрімкий розвиток хвороби призвів до важкого стану. Лікарка постійно наголошує своїм пацієнткам та рекомендує усім жінкам любити себе і дбайливо ставитися до свого здоров’я, звертатися для планових оглядів, щоб попередити важкі захворювання. 
Чимало місцевих сімей дякують Олені Володимирівні за своїх маляток. Завдяки тому, що кожна жінка має право обирати лікаря, до неї як до фахівця звертаються майбутні мами з проханням спостерігати за перебігом їхньої вагітності та приймати пологи. 
З яким захопленням розповідає лікарка про процес народження дитини, називаючи справжнім дивом момент появи нового життя. 
- Мені дуже подобається приймати пологи, адже народження дитини – це така магія, яку словами не пояснити. Так трепетно бачити перші секунди і перші хвилини життя, бути свідком того, як малюк робить перший подих і видає перший звук. Це настільки сильні емоції! Я завжди кожну дитину зустрічаю з радістю, супроводжую її з лона матері у цей світ наче з відкритими теплими обіймами і лише з позитивним настроєм, адже вона відчуває енергетику тих, хто поряд, відчуває, як її зустрічають, як чекають. Ці діти потім такими й зростають – світлими та щасливими, - каже лікарка. 
Олена Володимирівна обожнює свою роботу. 
- Робота – це моє хобі, якому я віддаю багато часу. Я отримую велике задоволення, коли вдається впоратися зі складною ситуацією, коли бачу, що народилася дитинка, коли вдалося зберегти вагітність або відмовила когось від аборту – оце велике щастя. А слова «Дякуючи вам, ця дитина росте» від моїх пацієнток додають ще більше сил і бажання працювати, - каже Олена Станько.
Олена Володимирівна – щаслива жінка, адже у неї улюблена робота і дружна сім’я, де панують любов, повага, взаєморозуміння і взаємопідтримка. Вона каже, що для кожної людини важлива гармонія і спокій в душі. Тоді справи в особистому та професійному житті вдаються. Разом з чоловіком Ростиславом Степановичем (який теж є лікарем та займається підприємництвом) вони у парі вже 25 років. Мають двох доньок. 
- Я завжди знаю, що у мене є чоловік, якому я можу розповісти про те, що турбує. Він підтримає, порадить або навіть скаже, що настав час поїхати відпочити. Він відчуває мій внутрішній стан. А ще дозволяє займатися моїм хобі, бо забезпечує сім’ю і створює нам добробут. 
Старша донька Ольга працює за кордоном у сфері бізнесу, а молодша Софія – школярка. Вона – різностороння особистість, та все ж сімейну династію медиків не продовжуватиме. Дівчина любить займатися випічкою, захоплюється фізичним розвитком, цікавиться психологією. І навіть маму мотивує долучатися до її занять та викроїти час для себе. Олена Володимирівна любить читати книги з психології, медицини та саморозвитку. У вільний час залюбки вишиває чи займається в’язанням, доглядає за квітами. Біля її будинку ростуть різні сорти тюльпанів і троянд. Навіть клумби перед пологовим засадили квітами Олени Володимирівни. А ще вона охоче готує щось смачненьке за новими рецептами, щоб порадувати своїх найдорожчих. 
Валентина Тиненська

Категорія конкурсу: 
Набрано голосів: 
44
Vote up!

 

           Ціна одного голосу 10 грн. Оплатити, щоб кнопка стала активною.

 

Коментарі

Дуже дуже хороша людина!!!!

Дуже дуже хороша людина!!!!

Доброзичлива, чуйна, відповідальна! Олена Володимирівна - Професіонал своєї справи!

Дуже,дуже гарний лікар,хороша людина

Коментарі