Чия ж церква більша?

chapel-490459_960_720У свій час почув безліч непотрібних запитань і висловів у свою сторону через віросповідання і власні переконання. Зокрема певна кількість людей говорили мені приблизно такі фрази: “Так це ж секта…”, “Ви – зовсім не церква” або “Скільки вас там є? У вас навіть храму нема, збираєтеся, як на концерті, перед сценою, сидите собі. Хіба в церкві сидіти можна?” Уявіть собі, що можна!!!).
У відповідь на всі ці безглузді запитання (які, до речі, були в більшості від православних, і на мою думку, не досить обізнаних в історії) хочу просто надати статистичні дані світу і показати чия ж церква насправді більша!!!
І наперед ще одна відповідь на запитання, яке можливо виникає у читачів мого блогу. Так, я не православний! Ще додам для тих, хто не зовсім розуміє, що в Біблії церквою називається не будівля, а люди, які увірували в Христа і стали християнами!

Згідно з останніми даними ООН зараз у світі 31,2% від усього населення планети є християнами, 24,1% – мусульмани, 15,1% – індуїсти, 6,9% – буддисти, 5,7% – прихильники національних релігій, 0,8% – інші релігії, 0,2% – юдаїсти і 16% атеїстів. Отже, приблизно третина жителів планети – християни.111111111

2222222

621604615Більше половини з них належать до католицької церкви (50,1% від усієї кількості християн або 15,9% від населення світу). Католицизм є основною релігією в багатьох європейських країнах (Франція, Італія, Іспанія, Португалія, Австрія, Бельгія, Литва, Польща, Чехія, Угорщина, Словаччина, Словенія, Хорватія, Ірландія, Мальта тощо). У західній півкулі католицизм розповсюджений у всій Південній і Центральній Америці, а також у Канаді та США. В Азії католики переважають на Філіппінах і в Східному Тиморі, велика кількість католиків у В’єтнамі, Південній Кореї та Китаї. На Близькому Сході багато католиків у Лівані (мароніти та ін.). В Африці проживає, за різними оцінками, від 110 до 175 млн католиків.

Кадр із фільму "Лютер". Мартін Лютер прибиває "95 тез" до воріт храму. Хто не знає про що це, вчіть історію...)))

Кадр із фільму “Лютер”. Мартін Лютер прибиває “95 тез” до воріт храму.
Хто не знає про що це, вчіть історію…)))

Приблизно тих, хто сповідує протестантизм, – 36,7% від загальної кількості християн або 11,6% від чисельності населення нашої планети. Ця конфесія є переважаючим віросповіданням у скандинавських країнах, США, Великобританії, Австралії, Новій Зеландії. У Німеччині, Нідерландах, Канаді, Швейцарії протестантизм є одним із двох переважаючих віросповідань.
Найбільшого поширення в протестантизмі протягом ХХ століття набув євангельський напрямок (насамперед, п’ятидесятники і харизмати): їх чисельність зростає швидше, ніж інших протестантських груп. Наразі, це 40% від усіх протестантів. Серед протестантських деномінацій найбільше позаденомінаційних віруючих – 38,8%; п’ятидесятників – 10,8%, англікан – 10,6%, лютеран – 9,7%, баптистів – 9,0%, пресвітеріан – 7%.
Дані щодо чисельності протестантів в Україні суперечливі і варіюються від 1,0% до 2,0%. Існує лише достовірна інформація відносно кількості зареєстрованих релігійних організацій. Згідно з цими даними, 29% від усіх релігійних організацій є протестантськими. В середині українського протестантизму найбільше громад належать до релігійної організації баптистів, другими є християни віри євангельської, третіми – релігійні організації харизматичного типу.3333333
tcerkva3Православ’я сповідують близько 11,9% християн (або 3,8% від населення світу). У сучасному світі до країн з більшістю православного населення належать: Росія, Україна, Білорусь, Болгарія, Греція, Грузія, Кіпр, Македонія, Молдова, Румунія, Сербія, Чорногорія. Також Православ’я помітно присутнє у Боснії та Герцеговині, Фінляндії, Казахстані та на Алеутських островах американського штату Аляска. Крім того, його сповідують в Естонії, Латвії, Киргизії та Албанії. Наприкінці XX ст. однією із зон порівняно швидкого поширення Право¬слав’я стають Африка на південь від Сахари, а також Південно-Східна Азія та Південна Корея. Водночас важливо відзначити, що Право¬слав’я присутнє в більшості країн світу.

Ну і наостанок трошки візуалізації і приємних вражень. Слухайте, дивіться і насолоджуйтесь музикою протестантських церков світу!!!

За матеріалами R500 і статистичними даними ООН.

Напишіть відгук

Увійти за допомогою:

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>