Не розуміє житель села Верхнів Іваничівського району Олександр Шарлай, який втратив тримісячну суму пенсії через те, що 19 років тому при обміні паспорта в міграційній службі переплутали назву місяців «июль» та «июнь».
-Усі ці дев’ятнадцять років я вільно користувався документом, часто їздив у відрядження, ночував у готелях, неодноразово звертався в різні державні та банківські установи, де необхідно було пред’являти паспорт, і ніколи не виникало жодних проблем, - розповідає чоловік, завітавши в редакцію нашого тижневика. – Всі мої перипетії почалися після того, як, досягнувши відповідного пенсійного віку, в кінці червня минулого року звернувся в Іваничівське відділення Пенсійного фонду, щоб мені призначили пенсію. Отримавши там список потрібних документів, привіз їх у Пенсійний фонд уже в липні. Працювала зі мною спочатку інспектор на ім’я Зоряна. Передивившись усе, що я привіз, вона сказала, що потрібна ще довідка з кодами професій від заводу СТО, де я пропрацював багато років, та з ливарного заводу. Я привіз і цю довідку, а також свідоцтво про народження. Тоді Зоряна повідомила, що йде у відпустку і далі мою справу вестиме її колега Валентина. А та, передивившись документи, сказала, що паспорт мій не дійсний і мені треба буде виготовляти новий, бо на сторінці, де всі дані записані російською мовою, є помилка. Я народився 30 липня, а згідно з цим записом виходить, що 30 червня. Новий документ, уже ID-карту, я отримав за десять днів, подав рекомендованим листом запит в Іваничівське відділення міграційної служби стосовно видачі довідки-підтвердження про необхідність заміни паспорта через помилку, але відповіді й досі не отримав. Словом, поки втрясалася вся оця паперово-бюрократична тяганина, довідку про прийом документів мені видали лише 3 листопада. І хоч заяву про призначення пенсійних виплат та всі інші документи, крім паспорта, я подав ще в липні, пенсію мені нарахували лише з листопада. Після цього я звернувся в Іваничівське бюро безоплатної правової допомоги, де мені порадили подавати до суду і порекомендували безплатного адвоката. Той попросив принести копії документів, затребував деякі виписки з Пенсійного фонду і пообіцяв свою допомогу та сприяння. Але минуло вже більше двох місяців, а справа моя так і не зрушила з місця. Телефон юриста або ж не відповідає, або поза зоною, – розповідає Олександр Васильович.
-Ніякої інформації по телефону я не надаю, - відповів на запитання стосовно того, як просувається справа Олександра Шарлая, адвокат із центру безоплатної правової допомоги смт. Іваничі Михайло Колєсов.
-Наш відділ не займається нарахуванням пенсій, ми лише приймаємо і оформляємо документи, - зауважила завідувач сектору з обслуговування громадян об’єднаного управління Пенсійного фонду в Іваничівському районі Валентина Бабусюк. – І діяли ми в межах законодавства України, зокрема на підставі постанов головного управління Пенсійного фонду №22/1 від 25.12.2001р. і №13/1 від 30.07.2015 р., які відображають порядок прийому та оформлення документів на призначення пенсії. Згідно з цими документами, якщо в паспорті є якась помилка, навіть коли це одна буква, він вважається недійсним. Зі свого боку ми зробили все можливе, щоб пришвидшити цей процес: проконсультували Олександра Васильовича, допомогли йому скласти звернення в міграційну службу про встановлення факту помилки та необхідності обміну документа. І не наша провина, що там так довго тягнули з відповіддю.
-На жаль, це вже не перший випадок, коли в людини виникають проблеми через якусь букву чи цифру в документах, - роз’яснює начальник бюро безоплатної правової допомоги шахтарського міста Вікторія Скриннік. – А все тому, що коли людина ставить підпис за отримання документа, вона не перевіряє, що в ньому написано. Проте особу можна ідентифікувати не лише за паспортом В моїй практиці нещодавно був аналогічний випадок: бабуся похилого віку тривалий час жила за кордоном і мала паспорт ще часів СРСР. І коли повернулася в Україну, то витратила рік на виготовлення нових документів, пройшовши серйозну перевірку в СБУ, але пенсію їй нарахували за весь цей період. Тому я радила б чоловікові подати письмове звернення на ім’я начальника Нововолинсько-Іваничівського об’єднаного управління ПФУ (з обов’язковою реєстрацією заяви), щоб йому надали роз’яснення, на підставі яких нормативно-правових, локальних державних актів йому не виплачується пенсія за серпень – жовтень 2017 року.
Є і ще одна проблема. Як пояснила адвокат Юлія Свередюк, подібні судові справи розглядаються в Луцьку. І судовий збір, який має сплатити позивач до суду, становить 720 грн.+ витрати на дорогу, в т. ч. й для адвоката, який навряд чи захоче добиратися в обласний центр власним коштом. А якщо врахувати те, що довідка про прийом документів у ПФ датована третім листопада, то справу чоловік може й не виграти. І при тій сумі пенсії (трішки більше півтори тисячі гивень), яку йому нарахували, як кажуть у народі, «шкурка вичинки не варта».
Ксеня Лучко, м. Нововолинськ
Реклама
«А чому розплачуватися за чужу помилку тепер маю я?»
Розділ новин:
Коментарі