Піст напередодні великодніх свят – найкращий час для того, щоб попрацювати над своїми слабкостями. Давайте поговоримо сьогодні про лінь. Ох, це солодке слово – ЛІНЬ. «Як її можна назвати солодкою?» – запитаєте ви. Дуже легко, адже саме вона солоденьким тихим голосочком зраночку нашіптує: «Поспи ще трішечки, для чого тобі вранішня молитва, планування дня, зарядка, корисний сніданок?..» Та варто їй повірити, і ти вже вмиваєшся, снідаєш, одягаєшся і «вилітаєш» з дому в роздратованому стані. І увесь день починає нагадувати ранок, адже який початок дня – таке його і продовження. Спробуйте поспостерігати за собою, і ви самі переконаєтеся у правдивості цього факту. Психологи довели, що саме перша думка, з якою людина прокидається, і є мікропрограмою на цілий день. Наш мозок діє як прототип найдосконалішого комп’ютера. Який алгоритм закладено – те і втілюється на моніторі, а у людини – в житті. Отже, спробуйте зафіксувати першу думку, яка виникає у вашій голові. І якщо вона негативна, проаналізуйте всі події дня. Можу передбачити, що все якось буде не так. А якщо так буває щоразу: лінь вставати, робити щоденні справи, на що перетворяться наші будні? Подумайте над цим. Можливо, заради експерименту спробуйте з легкістю встати, відігнати від себе думки про важкий день, неприємності і відразу ж змінювати їх на позитивні, думати щось схоже до: « Кожен мій день особливий, він готує мені багато відкриттів і приємних сюрпризів».
Ще лінь може диктувати: «Посидь біля телевізора, подивися серіал, а важливі справи відклади на завтра», «Пограй у комп’ютерну гру, ти так втомився (лась) на роботі і заслуговуєш на відпочинок» і т.д. Ви навіть не уявляєте, скільки геніальних думок та незроблених справ, нереалізованих проектів, невиконаних задумів поглинула вона – лінь. Скільки годин зекономлено на своєму ж душевному та духовному розвитку!
Рекомендую все-таки попрацювати з такою « подругою». Наприклад, почніть лінуватися тоді, коли хочеться випити пиво, запалити цигарку, тобто щось зробити некорисне. Скажіть собі тричі та вдумливо: «Мені лінь їсти цей черговий шматок пирога, випити келих вина, піти у магазин по цигарки». І прислухайтесь до себе. У багатьох випадках, коли виникає бажання зробити щось некорисне, приходить і лінь, яка стає для вас партнером. До речі, вона дуже любить товариство наших дітей, особливо тоді, коли ми просимо їх щось зробити, а лінь нашіптує: «Зараз, зараз, зараз…» У таких випадках треба спробувати намалювати з дитиною портрет ліні, покласти його на подушку, на якій вона спить, накрити ковдрою і промовити: «Лінь, ти поспи, відпочинь за мене, а я піду у школу, хороші отримаю оцінки, допоможу мамі приготувати обід, поприбираю у своїй кімнаті. За це мені мама з татком куплять якийсь подарунок або солодощі, і ми разом з тобою почастуємося й відпочинемо ввечері!» З дітками набагато простіше працювати, ніж із дорослими. Пам’ятайте: найефективніший спосіб побороти лінь – робити щось протилежне від того, що вона диктує. Навчіться також відрізняти втому від ліні. Інколи потрібно просто дозволити собі відпочинок – найкраще з друзями, родиною на свята, але перед цим попрацювати над собою внутрішньо, а також і фізично. З наступаючим Великоднем!
З любов’ю Наталія Рахель
Коментарі